איך בוחרים שיש לאי במטבח

בשנים האחרונות נכנס לחיינו "אי" במטבח. האי מחליף את ההפרדה המסורתית בין השולחנות והכיסאות או פינת האוכל והכיור, ומשמש כמקום בו אפשר לבשל ולאכול הן בישיבה והן בעמידה, וגם לנהל שיחה תוך כדי בישול. אי במטבח נחשב לאטרקציה ותופס מקום גדל והולך בישראל. לפני ההחלטה על רכישת אי חשוב לוודא שמימדי המטבח מתאימים להכנסתו ולראות כיצד ישתלב בחלל הקיים. למעשה אי מתאים רק למטבחים מרווחים בשל הצורך בחלל גדול כדי לחבר בין הכיור לכלי הבישול, ויש לקחת זאת בחשבון לפני שאתם מזמינים כזה.אי נראה גם לכל המבקרים בדירה או במשרד, וזאת בשל מימדיו ולכן חשוב להקפיד על ניקוי קבוע ומקיף לאחר כל שימוש בו, כדי להימנע מהותרת רושם רע על אורחים ומבקרים.

מאיזה חומרים יורכב האי

אי במטבח חייב, כאמור, בתחזוקה מתמדת מאחר שכל האורחים והמבקרים בבית או במשרד מבחינים בו. הוא לעתים מחובר לאחד הקירות ולעתים עומד בפני עצמו ומצדיק את הכינוי "אי". הבישול עצמו דורש כאמור משטח וגם כיור. המשטח צריך להיות עמיד בפני שינויי טמפרטורה, שריטות, כימיקלים לחות ורטיבות ולכן שיש איכותי מתאים למטרה זו יותר מאשר שיש פשוט ובסיסי. הכוונה היא ששיש מגרניט או מאבן קיסר יתמודדו בהצלחה רבה עם גגורמי הנזק השונים ויוכלו לשמור על המראה והברק הטבעי של השיש באי שלכם.

איך תבחרו את סוג השיש הנכון

בחירת משטח שיש לאי שלכם צריכה להיות לפי הטעם האישי אבל גם תוך התחשבות באיכויות החומרים. כולנו מעוניינים שהשיש לא ייכנע לאילוצי טמפרטורה ולמפגעים שונים כמו לכלוך, שריטות וכו' וישמור על מראהו בתנאים משתנים. צבע המשטח אמור להשתלב גם בתוך חלל המטבח ולהיות בהרמוניה עם צבע הקירות והאלמנטים האחרים במטבח. שילוב תמוה של צבעים יפגע במראה המטבח וברושם שתותירו על האורחים. כל אבן שיש ניתנת לרכישה במספר גוונים ולכן תקבלו מספר הצעות לרכישה ותוכלו להתייעץ עם אנשי החברה בעניין הבחירה הנכונה לאי במטבח שלכם.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן