קבוצות לפיתוח מיומנויות חברתיות – איך זה עובד

לא מעט הורים חשים כי הילד שלהם לא מצליח להסתדר מבחינה חברתית. אותם ילדים לעיתים סובלים מחרדה חברתית שמונעת מהם לפתח מיומנויות חברתיות הנדרשות להם. חשוב מאוד  לבחון מהו הגורם לכך שהילד חסר מיומנויות חברתיות וזאת בכדי למצוא עבורו את הפתרון הטוב והיעיל ביותר. קבוצות לפיתוח מיומנויות חברתיות יכולות להיות הדבר הטוב ביותר לכל ילד שסובל מקושי להתמודד מבחינה חברתית עם סיטואציות שונות ומוצא את עצמו בעיקר בודד ובשוליים של החברה.

 

קבוצות לפיתוח מיומנויות חברתיות- במה מדובר

יכולות חברתיות הן בעצם היכולת להוציא לפועל מיומנויות חברתיות במצבים חברתיים שלעיתים נתפסים כמלחיצים מבחינה רגשית. קבוצה לפיתוח מיומנויות חברתיות מפתחת את היכולות החברתיות של ילד או בן נוער כגון: דיבור בפני קהל, ויכול בפני קהל, סמולטוק, תרגילי תאטרון ודרמה ועוד. כל אלה בעצם מאפשרים לאדם רגיש וחרדתי להתנסות במצבים חברתיים שונים מלחיצים בכדי לשפר את יכולת ההתמודדות שלו עימם ובכך להביא לעולם את מתנות הרגישות, התבונה והאמפטיה שלו. חשוב כמובן לבחור בקבוצה המתאימה ביותר לכל ילד.

 

כיצד תבחרו קבוצה מתאימה לילד שלכם?

ישנם בני נוער או ילדים שמתקשים גם במיומנויות חברתיות וגם ביכולות חברתיות. לא פעם בני נוער או ילדים שהם ביישנים וחרדתים מטבעם צוברים פערים במיומנויות החברתיות שלהם וזאת בשל העובדה שהם נמנעים מחשיפה חברתית ומאינטראקציה חברתית. חשוב מאוד שכל בן נוער או ילד יתמודד קודם כל עם החרדה החברתית בצורה הטובה ביותר שיש  ולאחר מכן, יצליח לפתח מיומנויות חברתיות בצורה הטובה ביותר.  כדאי לאבחן את רמת החרדה של הילד, את הסיבות שבגינן הוא סובל מהעדר יכולות חברתיות ועוד ורק לאחר מכן לבחור עבורו את הקבוצה שתעזור לו.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן