שינוי הרגלים רעים כבסיס לצמיחה והתפתחות חיובית

אף אחד לא מושלם ולכל אחד הרגלים רעים משלו. התמכרות לעישון, נטייה להתווכח על כל דבר, כעסנות, קמצנות, עקשנות כל אלה דוגמאות לדברים שחלק מהם אולי תרצו לשנות בעצמכם. זו לא בושה, לכולנו הרגלים מסוימים, חלקם טובים ואחרים פחות. על מנת להביא לצמיחה אישית וליהנות מהתפתחות חיובית, כדאי לזהות הרגלים רעים ולשנות אותם. זה לא משימה שמסתיימת ביום אחד, אולם היא מאוד מתגמלת ומעצימה. 

שינוי גדול מתחיל בצעד קטן אחד 

יכול מאוד להיות שאתם מודעים לכך שיש לכם לא מעט הרגלים רעים. אתם רוצים לבצע שינוי הרגלים, אתם רוצים להתפתח, וזו התחלה טובה לנוע קדימה. אך שימו לב שאי אפשר לשנות את הכל בבת אחת. כאשר מנסים ולא מצליחים, כל ההתפתחות מתפרקת. התחילו בצעד קטן והתקדמו בהדרגה. תנו לעצמכם קרדיט על ההצלחה. בצורה כזאת, גם אם לא תעלימו את ההרגלים הרעים באופן מלא, תרגישו את הצמיחה וההתפתחות מתקדמים בכיוון הנכון. 

תגמלו את עצמכם על הרגלים חדשים 

אל תקבלו את ההצלחה שלכם כמובנת מאליה. מגיעה לכם טפיחה על השכם על כל הצלחה ועל כל הרגל חדש שהצלחתם לבצע. לדוגמא, אם עד עכשיו חששתם לקחת אחריות בעבודה והתחלתם לשנות זאת, היו גאים בעצמכם. התמדתם עם הרגל חדש, חיובי וטוב יותר לחיים? שתפו אחרים שישמחו בשמחתכם. 

דמיון מודרך – צעד מבורך

לא תמיד ברור מאליו איזה הרגל כדאי לשנות ואיך נכון יותר להתמודד עם סיטואציות מורכבות (גלו זאת דרך נטוורקינג). דרך שיכולה לעזור כוללת דמיון מודרך. נסו לדמיין סיטואציות או הרגלים שאתם לא מרוצים מהם. דמיינו כיצד אתם נוהגים אחרת ומה אתם מרוויחים מזה – התקדמות בעבודה, סיפוקי אישי, קשר טוב יותר עם בן או בת הזוג או דוגמא טובה לילדים. 

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן