סלט כרוב לבן – איך מכינים סלט בצורה נכונה

אחד היתרונות של סלטים באופן כללי ובפרט סלט כרוב, זו היכולת שלנו לשלב בו אלמנטים שונים, לא בהכרח מקבילים ועדיין לייצר מרכיב אחד טעים ומיוחד, אותו אפשר לאכול גם בפני עצמו וגם לצד מנות אחרות. 

בדרך כלל אנחנו רגילים להכין סלט ירוק המורכב מעגבניות, מלפפונים, בצל וכדומה, ואז אנחנו מקבלים סלט אחיד לכאורה, אך במקרים רבים אנחנו יכולים ליהנות מסלט עם שלל טעמים שונים ומגוונים. למשל, סלט כרוב לבן. אשר כפי שנוכל לראות מיד, כולל בתוכו הרבה מאוד אלמנטים ייחודים, שונים, אשר לא בהכרח היינו יכולים לדמיין אותם בצלחת אחת ביחד, ועדיין נוכל לייצר בעזרתם משהו מיוחד ויוצא דופן. 

סלט כרוב לבן נחשב לאחד הסלטים המרעננים, ולכן הוא גם מתאים לארוחות שונות, בין אם מדובר בארוחת צהריים במהלך השבוע ובין אם מדובר בארוחת שבת. אין ספק שמדובר בסלט המכיל טעמים שונים ומגוונים, מתוק וחמוץ, ומגוון אחד של מרכיבים. 

מה כולל סלט כרוב ואיך נכין אותו?

סלט כרוב לבן, מלבד העובדה שהוא כולל את הכרוב עצמו, יכול להכיל גם מרכיבים כגון, חמוציות, גרעיני חמנייה, אגוזי מלך, סלרי, וכן מרכיבים כגון סליאן, סויה, מלח ופלפל, לימון ושמן. כשמחברים הכל ביחד במנות קצובות ומדודות ניתן ליהנות מסלט איכותי וטעים. 

חשוב לציין כאן את המובן מאליו, ככל שיש יותר אנשים שאמורים ליהנות מהסלט, כך אנחנו צריכים להשתמש בכמויות גדולות יותר של המרכיבים השונים, כשהיחס בין המרכיבים צריך להיות דומה. כמו כן, אנחנו צריכים לזכור, שאם נרצה ליהנות מהסלט באמת, אז עלינו לוודא שכל המרכיבים יהיו טריים וכן לאכול עוד באותו יום שאנחנו מכינים אותו בלי לחכות. 

מחפשים מתכון קל לילדים? מתכון פנקייק לילדים זו התשובה!