לאילו בעיות יוגה יכולה לסייע

היוגה היא פילוסופיה שמקורה בתרבות ההינדית והיא מכילה הרבה מאוד תרגילים, תנוחות ונשימות אשר מאפשרים לאדם לעבור עם עצמו תהליך אשר בסופו הוא אמור לצאת חזק יותר פיזית ואף מנטאלית. היוגה היא בעיקר עבודה על יציבות אך גם דורשת התכנסות פנימית באמצעות נשימות נכונות ורגועות וריכוז. דבר זה גורם לראש להתנקות ולהרפות מכל המתח והלחץ היום יומי ומאפשר לאדם לחזור להיות שליו כמקודם.

מה תרגול יוגה נותן לגוף?

העומס הפיזי אשר נמצא על האנשים בתקופה האחרונה גורם להצטברות של עייפות והיא משפיעה בצורה ישירה על יעילות התפקוד שהולכת ופוחתת. תרגול יוגה יכול לווסת את העומס המוטל על הגוף, לעזור לו להגיע לאיזון ולאפשר לו להרפות בצורה הטובה ביותר. משום כך, מומלץ אפילו לכלות ביום חתונתן להגיע אל חדר כלות ברחובות המציע גם תרגילי יוגה מרגיעים ומשחררים לפני הרגע הגדול.

תרגול יוגה מסייע גם לגוף להיות יותר גמיש, הוא משפר את זרימת הדם בגוף ואף מועיל לתפקוד של מערכת העיכול ומערכת הנשימה. מלבד זאת, מכיוון שמדובר בפעילות אשר משלבת בין תנוחות גוף לנשימות, היא עוזרת לגוף להרפות ולהשתחרר. השליטה בנשימות ואף הדיוק הם אלה שמעניקים לאדם את היכולת לשלוט בתודעה שלו ולמעשה, היא אחת מיכולות הריפוי המופלאות של היוגה.

תרגול יוגה – למה זה טוב?

היוגה היא בעצם תהליך אשר מחבר את האדם לתת המודע שלו דרך ההרפיה והנשימות הנכונות והרגועות. התהליך הזה, מסייע לשחרור הלחצים ואף מפחיתה את הורמוני הסטרס לטווח ארוך. הם אלה שגורמים לאדם לרדוף אחרי היום יום ומביאים אותו למצב הנפשי המתוח והכלל לא רצוי. על כן, אדם שאפוף בלחצים ובמתחים יכול לגרום לכל אלה להיעלם כאשר הוא מתרגל יוגה בצורה עקבית, ממש כמו התחושה שכל ספא זוגי מעניק לאחר ביקור בו.

כדאי לדעת כי תרגול יוגה היא גם אחת הדרכים לריפוי בעיות רפואיות שונות. אנשים אשר סובלים מבעיות גב כגון פריצות דיסק או שרירים תפוסים יכולים למצוא ביוגה מקור להפגת הכאבים ואף אמצעי לחיזוק השרירים אשר רלוונטיים לזירוז ההחלמה. תרגול יוגה גם מסייע לחיזוק כללי של השרירים בגוף דבר שגורם לחיזוק היציבה ואף נותן לגוף מראה פעיל וחיוני יותר ובנוסף, התרגול משפר את פעילותם של איברי הגוף הפנימיים.