זיפות גג

על מנת למנוע דליפות ונזילות מים בבניין שלנו, חשוב מאוד לאטום אותו כראוי. שיטת האיטום הנפוצה בישראל היא על ידי שימוש בזפת. יש אולי שיאמרו כי זאת שיטה מיושנת, אך כדאי לדעת שחומר זה הוא אחד הטובים ביותר לאיטום גגות.

מעלות הזפת

זיפות גג היא שיטה בעלת יתרונות רבות כמו, המחיר הזול שאותו תצטרכו לשלם, ביחס לשיטות השונות הזיפות היא השיטה הזולה ביותר. כמו כן חום החומר גורם לכך שהזפת יסתום לכם את כל החריצים הקטנים והדקים ביותר בגג. 

תהליך איטום הגג בזפת

בנוסף תהליך זיפות גג הוא מהיר יחסית. נתחיל מניקיון יסודי של הגג, זה כולל ניקוי של האבק הרב שהצטבר שם, על מנת לוודא הדבקה הרמטית של החומר. לאחר מכן נמרח על כל הגג שכבה אחת של חומר יסוד ביטומנית. חומר זה מיועד לחיבור הזפת לבטון שעל הגג.

לאחר מכן נעבור ביסודיות על כל הגג ונסתום את הפתחים והחורים שעלולים להזיק לתהליך האיטום. לאחר שסתמנו את כל הסדקים והחורים, נשטח את השכבה הראשונה של הזפת, למרות ששכבה זו מספקת את ההגנה הדרושה למבנה, בכל זאת נשטח שלושה שכבות של זפת כאשר ביניהם נפרוס בד יוטה להפרדה.

הלבנת הגג

תהליך הזיפות בעצם מסתיים, אך על מנת לשמור על הזפת מפני קרני השמש והחום ועל מנת לתת למבנה הגנה מפני התחממות, נמרח על כל הגג חומר המורכב מסיד ודבק. הלבנת הגג משמרת את איכות האיטום ברמה הגבוהה.

לפני שתזמינו שירות זיפות גג באתר http://www.otmim.co.il, חשוב לזכור כי לכל חומר ישנו חומר איטום המתאים לו. איטום על ידי זפת יתבצע בדרך כלל רק מעל שכבה ישנה של זפת או על שכבת בטון.