דיור מוגן – כל מה שצריך לדעת

אריכות ימים בימינו היא עובדה קיימת, הן בגברים והן בנשים. יתר על כן, הרבה יותר אנשים בימינו מגיעים לגיל השלישי בבריאות טובה. לאור זאת, התפתח מאוד התחום של דיור מוגן וכל מי שמתקרב לגיל השלישי או שיש לו הורים מבוגרים צריך לדעת את העובדות החשובות. 

הפתרון לעצמאים 

קודם כל, חשוב לדעת כי דיור מוגן זהו פתרון מגורים שלם והוליסטי, שמתאים לאנשים בתפקוד גבוה. מדובר בבני הגיל השלישי שיכולים לנהל אורח חיים עצמאי, אך מבקשים מענה נרחב מבחינת פעילות פנאי, שירותי בריאות זמינים, מגורים ברמה גבוהה ועוד. לקריאה בנושא לחצן מצוקה

מגוון אפשרויות מגורים 

בבתי אבות מקובל מאוד שהדיירים מתגוררים בחדרים משותפים. לרוב, אלה פתרונות דיור פחות יוקרתיים וחלקם ניתנים במימון ציבורי. אולם, דיור מוגן ברמה גבוהה מציע בדרך כלל מגורים כמו בבית. כלומר, לכל דייר (או בני זוג נשואים או שחיים חיים משותפים) מוקצית יחידת דיור. כדאי להתרשם מהבדלים בגדלים של יחידות דיור שונות. בחלק מהמקומות יחידת הדיור כוללת גם מרפסת וכן חדר אירוח, שירותים, מקלחת פרטית ועוד. 

מהו פיקדון של דיור מוגן 

כל יחידת דיור בדיור המוגן איננה עוברת על שמו של הדייר. מדובר בסוג של שכירות, כאשר לרוב מקובל להעמיד בעת חתימת הסכם פיקדון. סכום זה מקנה זכות מגורים על פי החוזה, כאשר בכל שנה אחוז מסוים מהפיקדון מופחת. 

אילו שירותים נכללים בדיור המוגן 

הדיור המוגן כולל מגוון שירותים שמכסים את מרבית תחומי היום יום. לדוגמא, במקום ישנה מרפאה עם שירותי אחיות ורופא. ניתנים שירותי הסעדה, עם חדר אוכל או מסירת מנות מזינות לחדרים, לפי הצורך. ובנוסף, שירותי פנאי מקיפים כגון הרצאות, חוגים, פעילות גופנית ועוד. למידע נוסף נטלי שירותי רפואה