אילו הטבות מס יש לגרושים?

גירושין הם אף פעם לא תהליך שנעים לעבור. אף אחד לא חושב שהוא יהיה במעמד הזה אבל ישנם דברים בלתי נמנעים וזוגות רבים מוצאים עצמם ברבנות. הצד האופטימי שלנו אומר לנו שהכל לטובה וכשאנחנו אומרים שהכל לטובה, אנחנו יכולים להגיד לכם שיש סיכוי שמגיע לכם כסף חזרה ממס הכנסה. ומה יותר טוב מעוד קצת כסף בחשבון הבנק?

הורים גרושים? הגיע הזמן שתבדקו את זכאותכם

כאשר מעורבים ילדים בסיפור הגירושין, ההסכם העיקרי הוא תשלום המזונות עבור הילדים. כאשר מדובר בהסכם גירושין אשר הילדים נשארים בחזקת הורה אחד, על ההורה השני יהיה לשלם דמי מזונות. זהו לא דבר חדש שלעתים תשלום המזונות יכול להגיע לסכומים גבוהים מאוד אשר לעתים קרובות מאוד יכולים להקשות על ההורה המשלם את אותם מזונות, לנהל אורח חיים נורמלי.

אתם יכולים לקבל החזר רטרואקטיבי

כהורים גרושים, בהצגת הסכם הגירושין או תעודה המראה כי אתם גרושים, אתם יכולים לקבל נקודת זכות מרשות המיסים על עצם היותכם גרושים ומשלמי מזונות, קראו כאן מידע נוסף. גם אם סיכמתם על הורות משותפת, מגיע לכם החזר מס. הורות משותפת לא פוסלת מתשלום מזונות כך שההקלה מגיעה לכם כך או כך. אם לא קיבלתם החזרי מס על השנים הקודמות, אין לכם סיבה לדאגה כיון שמס הכנסה יחזיר לכם את שמגיע לכם באופן רטרואקטיבי.

כשאנחנו מדברים על לקבל החזר, מה עושים?

העובדה שאתם גרושים לא משנה למס הכנסה. אתם, ממש כמו שאר העובדים, תהיו צריכים להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה ולהגיש את כל ההוכחות המבקשות להראות שאכן מגיעה לכם הקלה במיסים או החזר מס לשכיר רטרואקטיבי. במידת הצורך תוכלו להתייעץ עם רואה חשבון עבור המסמכים אותם צריך להגיש ומתי, מה צריך להצהיר ובאיזה אופן.

כן, זה נכון שלא כל גירושים הם קשים, זה נכון שישנם הסכמים שנחתמים מהר ונסגרים עם חיוך חמוץ מתוק. הנה עוד דרך עבורכם להמתיק את הטיפה המרה ולצאת לדרך חדשה ונכונה יותר בחיים. מגיעה לכם הקלה, למה לא פשוט לקחת אותה?

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן