גיוס עובדים זרים – לאילו מטרות?

עובדים זרים אלו עובדים שהם אינם אזרחים במדינת ישראל. אך יש להם אשרת עבודה בארץ. אמנם יש להם אישורי שהייה ואפשרות לעבוד בישראל, אבל לא בכל תחום ניתן לגייס עובדים זרים. כיוון שהחוק קובע שרק עבור תחומים מסוימים ניתן להעסיק עובדים זרים בגבולות ישראל. אילו המטרות שניתן להעסיק עבורם עובדים זרים בישראל.

תחומי עבודה ומטרות לגיוס עובדים זרים

  • סיעוד וטיפול במוגבלים – אחד התחומים בהם נפוצה מאוד העסקת עובדים זרים הוא סיעוד טיפול. מדובר על מקרים בהם יש צורך לטיפול קבוע סביב השעון בקשיש, מוגבל או חולה. העובד הזר לרוב יגור בביתו של המטופל שלו, והוא ילווה אותו לכל אורך היום. הוא יבצע את הפעולות שנדרשות ממנו בהתאם לדרישות המשפחה או המטופל שלו. העובד הזר ייהנה מיום חופשה אך מעבר לכך עליו להתמסר למטופל ולדאוג לשלומו בכל עת.
  • חקלאות – עבודות חקלאות הן עבודות תובעניות ומאמצות מאוד. בכל שטח חקלאי יש לבצע מגוון פעולות בהתאם לצורך ולפי עונת השנה. חרישה וזריעה, קטיף ואריזה ועוד. גם בחקלאות ניתן לשלב על פי החוק עובדים זרים שיבצעו את העבודה הנדרשת על הנחיות בעלי המקום או מנהלי העבודה.
  • תעשיה – גם בתחומי תעשייה שונים ניתן להעסיק עובד זר. עובדים זרים ממלאים תפקידים שונים בבתי תעשייה ואולמות ייצור.
  • תחומים נוספים – יש תחומים נוספים בהם אפשר יהיה להעסיק עובד זר וזאת לאחר הוכחה שאין אפשרות למצוא עובד מקומי עבור מילוי משרה זו. לדוגמה עבור עבודה במסעדה, מילוי תפקידים שדורשים מומחיות כמו היי טק, ספורט או אקדמיה. כדי להעסיק עובדים זרים בתחומים אלו יש לקבל אישור של רשות האוכלוסין.

רישיון ותנאי העסקה

חשוב לזכור כי העסקת עובד זר כרוכה תמיד בפרוצדורה של קבלת אישורי שהייה והעסקה, קראו על כך באתר https://www.alljobs.co.il. בין אם מדובר על עובד זר לטיפול סיעודי ובין אם מדובר על משרות אחרות ניתן להיעזר בחברות שמטפלות ביבוא של עובדים זרים ומתן אישורים נצרכים. כך ניתן ליהנות מעבודה של עובדים זרים שאשרות הכניסה שלהן תקינות ונמצאות באחריות החברה.