דלפקים למטבח לא רק ליופי

כשחושבים על עיצוב מטבח, מיד עולות בראש אינספור רעיונות ותכנונים אותם רוצים להביא לידי ביטוי בעיצוב מטבח החלומות. אך בפועל אין הדבר כך, כיוון שכל עיצוב מטבח צריך להיות תואם על פי מגוון רחב של פרמטרים כמו גודל החלל, מיקום נקודות החשמל והמים במטבח, הייעוד של כל אלמנט במטבח, פונקציונליות ונוחות עבודה במהלך הבישול ועוד דברים נוספים שיש לקחת בחשבון.

בשנים האחרונות נראה שקיים ביקוש גבוה במיוחד בהוספת אי או דלפק למטבח. אין ספק כי מדובר על אלמנט עיצובי ייחודי שיכול לשדרג בקלות כל חלל בו הוא מוצב. אך יחד עם זאת יש לדעת כי לא לכל מטבח יתאים אי או דלפק ייעודי, ולכן חשוב קודם כל לתכנן את עיצוב המטבח באופן פרקטי בהתאם למה שהחלל מאפשר.

> בדקו קולקציית ארונות מטבח מיוחדת בכתובת זו

מה ההבדל בין אי לבין דלפק למטבח

לפני שתחליטו על הוספה של אי או דלפק למטבח, כדאי קודם כל לעמוד על ההבדלים בין השניים וכך להבין מה כדאי יותר בעיצובו של המטבח. אי למטבח הינו אלמנט גדול הניצב לרוב במרכז החלל, והוא משמש לאחסון, עבודה וגם מוסיף יופי ועיצוב לכל החלל. נוסף לכך, ניתן להתאים את יחידת האי כמקום ישיבה ייעודי עבור דיירי הבית, כך שנדרש מקום נוסף בסמוך אל האי שם יוצבו כסאות בר גבוהים.

כפי שניתן להבין, האי הוא יחידה גדולה מאוד המשמשת למגוון פעולות ושימושים במטבח. לכן יחידה זו מתאימה להוספה במטבחים בעלי חללים גדולים ומרווחים, כך שהאי לא יתפוס את רוב שטח החלל ולא יאפשר שימוש נוח במטבח.

לעומת זאת דלפק למטבח הינו למעשה שולחן ארוך וצר יחסית, המזכיר מאוד מדף עומד ומעוצב. דלפק כזה הינו פתרון מצוין עבור מטבחים בעלי שטח קטן יחסית, כך שניתן לנצל את גודל החלל בצורה פרקטית עם דלפק המשמש לאכילה, אחסון או סתם ליופי.

כיוון שהדלפק הינו שולחן צר יחסית, הוא אינו מתאים למטבחים גדולים כיוון שהוא לא יתאים לשטח פנים גדול יחסית. בנוסף, משפחות גדולות לא ימצאו את הדלפק שימושי עבורן, כיוון שהוא אינו מאפשר ישיבה של יותר משניים או שלושה בני משפחה.

עיצוב מטבח לפי התאמה אישית

אם החלטתם להוסיף דלפק למטבח, וכמובן החלל מאפשר זאת, מומלץ לפנות אל חברת עיצוב מטבחים המתמחה בעיצוב מטבחים בהתאמה אישית, הקליקו למטבחים כפריים מיוחדים. כך תוכלו להתאים את שאיפותיכם למטבח מעוצב באופן מושלם כפי שדמיינתם, כולל הוספה של דלפק ייעודי ומעוצב בחלל שיוסיף פרקטיות ונוחות נוסף על יופי.

כשבוחרים חברת עיצוב מטבחים בהתאמה אישית, יש להגיע לפגישה הראשונית עם מידות החלל ובעיקר פרטים על הצרכים וההעדפות שלכם בנוגע לתוצר והמראה הסופי שעליו חלמתם. תוכלו להחליט יחד איתם האם הדלפק במטבח ישמש כשולחן אוכל נוסף בבית, משטח עבודה פרקטי, נישה נוספת שתשמש גם לאחסון או כל ייעוד אחר שישתלב עם יחידת דלפק מעוצבת וייחודית בהתאמה מלאה לעיצוב הכולל של המטבח.

היתרון של דלפק במטבחים כפריים

הוספה של דלפק במטבח אפשרית בכל קונספט עיצוב נבחר, אך קיים יתרון משמעותי להוספת דלפק במטבח המעוצב בסגנון כפרי. מטבח כפרי מאופיין בעיקרו בעיצוב הנשען על חומרי גלם טבעיים, כך שהמראה והאווירה הכפרית נשקפים מכל עבר במטבח.

כיוון שהדלפק הינו שולחן המוצב במרכז החלל, דלפק בסגנון כפרי הנבנה מעץ טבעי יראה הרבה יותר יפה ומיוחד במטבח שמעוצב כולו בסגנון כפרי וחמים. כך ניתן להשיג גם דלפק פרקטי וגם פריט עיצובי.