5 עובדות על חיסון פרוו

בכל כך הרבה מקרים הטיפול הטוב והמועיל ביותר הוא דווקא מניעה. טיפול מונע מוכיח את עצמו שוב ושוב, והוא מאפשר לנו להגן על עצמנו וכן על חיות המחמד שלנו מפני מחלות לא נעימות ואפילו מזיקות. גם בחיות מחמד קיימת שגרת חיסונים מוגדרת אשר כל מגדל חיית מחמד מוזמן לבצע אותה אצל הווטרינר שמטפל בחיית המחמד שלו. חיסונים שנועדו להגן על חיית המחמד ולמנוע הדבקות במחלות.

מידע על חיסון הפרוו

  1. חיסון פרוו הוא חיסון שהוא חלק מהחיסון המשושה. החיסון המשולב שמעניק לגוף נוגדנים נגד שש מחלות שונות. כך שלא בטוח שתשמעו את המילה של המחלה ולא תדעו שהכלב שלכם קיבל את החיסון הזה. אך במידה והכלב קיבל את החיסון המשושה הוא מחוסן גם נגד המחלה הזו.
  2. פרוו זו מחלה ויראלית שמוגדרת כמאוד מדבקת. המחלה פוגעת בגורי כלבים שלא מחוסנים כאשר הם בסביבות גיל 10 שבועות. הוירוס נחשב לעמיד בסביבה.
  3. הדבקה במחלה זו נגרמת בבליעה של חומר נגוע. החומר הנגוע הוא הפרשה של כלב חולה. זה יכול להיות צואה, ריר, רוק, שתן או קיא של כלב חולה במחלה זו.
  4. בבליעת החומר הנגוע הווירוס מגיע אל מערכת העיכול ולאיברים הפנימיים. הוא גורם להרס תאים. מה שגורם לשלשולים דמיים ומימיים שלהם ריח חריף. הנגיף מתפשט הלאה והוא פוגע במערכת החיסון. יש מקרים בהם מחלה ויראלית זו מביאה למוות. למחלה יש סימפטומים נוספים כמו אפאטיות, דיכאון, בחילות וירידה בתאבון, חום או תת חום ועוד. חשוב להבין כי איבוד הנוזלים לצד הירידה בתאבון והבחילות עלולות לגרום להתייבשות חמורה.
  5. חשיבות רבה נודעת לחיסון. מכיוון שהמחלה מסוכנת כל כך, ואילו הטיפול בו מתרכז בתמיכה בכלב החולה. לרוב הטיפול יכלול צום, עירוי נוזלים לוריד, טיפול אנטיביוטי ממושך ותרופות להגנה על מערכת העיכול ולמניעת הקאה.

מחלת הפרוו הינה מחלה מדבקת מאוד, לכן חשוב כל כך להגן על גורי הכלבים ולמנוע מהם הדבקות במחלה זו. שמירה על היגיינה לצד מתן חיסונים באמצעות וטרינר תורן ועל פי ההמלצות יגנו על הכלב שלכם.