האם טיפול תרופתי יעיל להרטבת לילה?

הרטבת לילה היא תופעה מעיקה שפוגעת בסדרי החיים. זה הריח הלא נעים, התחושה של הכישלון שמלווה את הילד או את הנער, וכל ההתנהלות המסורבלת שההרטבה גוררת בעקבותיה. לא פלא שכל מי שמתמודד עם התופעה תר אחר פתרון יעיל שיוכל לאפשר פתרון מהיר ויעיל שיעזור לחתום את הנושא באופן מושלם. אבל במציאות זה לא הולך כך. נכון, יש פתרונות שונים, אבל לא תמיד זה הולך בזבנג וגמרנו. כדי להצליח להשיג את המטרה, ולהוביל את הילד ללילות יבשים בלי הרטבות כלל, צריך לעבור דרך מסוימת בהמלצתו של ד"ר קובי שגיא. לא תמיד היא קלה.

אולי תרופות נגד הרטבה?

כן, יש גם תרופות שעשויות להועיל. מדובר על תרופות אשר נוטלים אותן לפני השינה. והתרופה הזו נועדה להפחית את הסיכויים שהילד ירטיב במהלך הלילה. אמנם יתכן ויש שימליצו על התרופות בכל פה. הנה, הילד בלע את התרופה והוא קם יבש לחלוטין. אמנם יש כאן תוצאות שעשויות להיות טובות. אבל כידוע לא מומלץ לרוץ לבלוע תרופות. בוודאי לא כאשר מדובר על ילדים צעירים שאנחנו רוצים להרגיל אותם לשמור על עצמם ולהיות אחראיים במאת האחוזים על גופם גם בשעות השינה שלהם. ככלות הכול אנחנו מצפים מכל ילד לשלוט על עצמו גם ללא תרופות…

המלצות רפואיות של ד"ר קובי שגיא

אם נפנה ונשאל את ד"ר שגיא באשר לעניין התרופות הללו, מסתבר שלא נקבל עליהם המלצות. וזאת מחמת הסיבה הפשוטה שאין שום סיבה להתחיל עם תרופות שכידוע נמצאות גם כמזיקות. מה גם שניתן לפתור את בעיית ההרטבה בשיטות ידידותיות ונוחות יותר. אמנם מדובר על הוצאה כספית משמעותית למדי, אבל תרופה היא לא פתרון מומלץ במקרים כאלו.

מהו הפתרון עליו ממליץ ד"ר טל שגיא?

הפתרון של ד"ר טל שגיא פונה על הצד הבוגר והלוקח אחריות של הילד. מתוך אמון בסיסי שכל ילד יכול ומסוגל לקחת אחריות על גופו ועל שמירת ההיגיינה האישית שלו. מתוך הבנה שאולי הילד מתמודד עם קושי או שהוא ישן עמוק. אבל עם עזרה חיצונית והרבה עידוד הוא בוודאי יצליח.

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן