הגשת תביעת פיצויים בשל תאונת עבודה

כשאנחנו הולכים לעבודה מדי בוקר, אף אחד מאיתנו לא חושב שהוא יסיים את היום במצב בו הוא מתמודד עם השלכות של תאונה כזו או אחרת. אך לצערנו זה אפשרי, ובעבודות מסוימות זה אף עניין שכיח או יותר נכון, הסיכוי להתמודד עם תאונות עבודה הוא מאוד גבוה. 

זו אחת הסיבות מדוע צריך להיות מבוטחים מפני תאונות מסוג זה. ישנם מעסיקים הדואגים לבטח את העובדים שלהם, לא רק בשביל שהם עצמם לא יצטרכו לשלם על כך מכיסם אלא גם בשביל שהעובדים שלהם ירגישו בטוחים וידעו, שאם חס וחלילה קורה משהו, אזי הם יוכלו לקבל את הפיצויים הנדרשים. 

אך גם אחרי שמבטחים עובדים ונותנים להם הגנה והכל, על העובד לדעת כיצד הוא יכול להגיש תביעת פיצויים בגין תאונת עבודה. תחילה עליו לדעת מתי הוא יכול לעשות זאת ובאילו מצבים, לאחר מכן עליו לדעת מה בדיוק הוא צריך להציג בשביל שהתביעה שלו תתקבל. 

מתי ובאילו מצבים אפשר להגיש תביעת פיצויים?

בעיקרון, עובד יכול להגיש תביעה בגין תאונת עבודה מרגע שהוא יוצא מהבית אל כיוון העבודה. למעשה, בכל רגע נתון בו שייך "לעבודה" אזי שיש לו אפשרות לקבל פיצויים אם הוא עובר תאונה, שכן היא מוגדרת תאונת עבודה. זה לא מחייב שהעובד יהיה בשטח מקום העבודה עצמו לשם כך. 

על מנת לקבל פיצויים, אזי שעל העובד לפנות עם כל המסמכים המעידים על כך שהוא עבר תאונת עבודה, כמו כן, עליו לפנות אל עורך דין תאונות עבודה שמתמחה בנושא והוא ידע לייצג אותו מול חברת הביטוח, וידע לתבוע בשמו את הפיצויים שמגיעים לו על פי הפוליסה. התהליך צריך להתבצע בזמן ועם כל המסמכים וההוכחות לתאונה ולמצבו של העובד. 

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן