האם בגידה תגיע רק בגלל בעיות בזוגיות?

בגידה. בגידה יכולה להיות בעת הפרת אמון, היא יכולה להתרחש בקיום קשר רומנטי אם אדם אחר (שלא נמצא במערכת יחסים או בתוך הנישואין), בגידה יכולה לקרות עקב מהלך שבוצע ללא ידיעת בן הזוג ויש לה לא מעט שמות ופנים.

מערכות יחסים שחוות בעיות זוגיות כמו הפרת אמון – יצטרכו לא מעט כדי להשתקם. בעוד שרבים שחשו בהפרת האמון או בבגידה: ירצו כמעט באופן אינסטינקטיבי לשים קץ למערכת היחסים. אבל מתי בדרך כלל תתרחש הפרת האמון? וכיצד משקמים קשר לאחר בגידה? כל המידע והתובנות בהמשך.

כאשר מדברים על המושג 'בגידה', החשיבה הולכת באופן כמעט ישיר אל הפרת אמון בשל מגע פיזי עם אדם שאינו נמצא במערכת היחסים המחייבת. בכך ישנן דוגמאות לבוגדנות, כמו ניהול רומן עם גבר או עם אישה, פלירטוטים בלתי פוסקים ורמיזות מניות שלא לצורך, ואף ניהול קשרים וירטואליים עם נשים או גברים למטרות רומנטיקה ומין.

עם זאת, לא רק ניהול מערכת יחסים בחשאי נחשבת בגידה, בעוד שהפרת האמון יכולה להופיע המגוון צורות, כמו צבירת חובות ללא ידוע בן או בת הזוג. אבדן פרנסה ללא ידוע בן הזוג על כך. שימוש בסמים או אלכוהול והתמכרויות שנעשות בהיחבא, הוצאת כספים בחשאי ועוד.

אבל מתי בגידה מתרחשת?

רבים נוהגים לחשוב ובצדק, כי מי שיבגוד בבן או בבת הזוג יעשה זאת בשל חוסר תקשורת, היעדר אינטימיות, זוגיות שאינה פורחת, במקרים של רצון לנקום, בעת התנתקות רגשית ועוד. עם זאת, לצד הסיבות הספציפיות האלה, ישנן סיבות נוספות לבגידה. זאת גם כאשר מערכת היחסים תקינה. בכך ניתן למצוא סיבות כמו: מודלים התנהגותיים שנרכשו בעת התבגרותם של בני הזוג בבית הוריהם. צורך לחוש נחשקים לא רק על ידי בן או בת הזוג הנוכחיים. היעדר היכולת להרגיש נאהב ומכאן רצון לחוש מגע עם אנשים אחרים. כמו גם במקרים של התמכרות למין או רצון להיות מרכז תשומת הלב של בני המין השני.

לסיכום, לבגידה יש פנים רבים וסיבות מגוונות. במידה וחלה הפרה של אמון במערכת היחסים הזוגית – רצוי לפנות אל דורית כהן מטפלת זוגית מקצועית עבור טיפול ובניית האמון מחדש.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן