מי מורשה לטפל בציפורן חודרנית?

ציפורן חודרנית יכולה לגרום כאב וסבל רב מאוד למי שסובל ממנה. יחד עם זאת, קיימים סוגים שונים של טיפולי, הניתנים על ידי מטפלים מורשים בתחומים שונים. אז למי כדאי לפנות?

 

טיפול רפואי שמרני

מתבצע על ידי פניה למרפאה שלכם. מתאים לציפורן חודרנית בדרגת חומרה קלה יחסית. מתתבצע באמצעות גזירת הציפורן בצורה נכונה – תוך השארת מילימטר לפחות מעל קצה הבוהן.

לאחר מכן יש להשרות את הבוהן במים חמים עם סבון – 3 פעמים ביום, למרוח משחה אנטיביוטית עם סטרואידים ולחזור על הטיפול לאורך מספר שבועות, עד להחלמה מלאה.

 

טיפול כירורגי

מתאים למקרים חמורים של ציפורן חודרנית. מתבצע על ידי כירורג, אשר מבצע הרדמה מקומית – זריקת הרדמה בצידי הבוהן כדי לטשטש את תחושת הכאב.

בדרך כלל נהוג לתלוש את שולי הציפורן לכל אורכה, לצרוב את שורש הציפורן בחומר כימי, לייזר, או חשמל כדי למנוע הישנות של הבעיה.

 

לבסוף, מורחים על האזור המטופל משחה אנטיביוטית ומקפידים על ניקיון יסודי עד להחלמה מלאה.

 

טיפול טבעי

מתבצע על ידי פדיקוריסטים רפואיים, על ידי הוצאה של 2 מילימטרים מהקצה החודרני של הציפורן, בתהליך מהיר ולא פולשני. ההקלה היא מיידית ומשמעותית, אם כי נדרשים כמה ימים להתאוששות מלאה מהדלקת ומהכאב סביב האצבע.

במקביל להחלמה, יש להגיע למעקב עד החלמה מלאה.

 

איך למנוע הישנות של ציפורן חודרנית?

מניעת היווצרות או הישנות של ציפורן חודרנית נעשית בעיקר על ידי גזירה נכונה של הציפורניים – יש לחתוך את הציפורן במרחק של 1-2 מילימטר מעל קצה הציפורן ולהקפיד שלא לגזור עמוק מדי, כדי למנוע המציפורן לגדול לתוך העור בעתיד.

בואו לגלות את הדרך האופטימלית לטיפול בכף הרגל שלכם! דברו איתנו לתיאום פדיקור לקבלת מידע נוסף.

> בדקו מתי צריך טיפול בפטרת ציפורניים

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן