מה אתם צריכים לדעת על כלב בולונז לפני שתאמצו

אחת הטעויות הגדולות ביותר שאנשים עושים לפני שהם מאמצים כלב היא, שהם לא לומדים עליו מספיק או בכלל. הרבה פעמים אנשים רואים כלב מאוד יפה כמו טרייר טיבטי למשל, מחליטים שהם רוצים לאמץ אחד דומה, הם מאמצים מבלי לדעת שום פרט על הגזע ועל הסוג.

במקרה כזה, קורה אחד מהשניים, או שהם לומדים תוך כדי או שאין להם צורך ללמוד, כי מדובר בכלב רגיל למדי, כלב טיפוסי שלא צריך טיפול מיוחד ולא עושה יותר מדי רעש או נזקים. המקרה השני הוא כמובן חמור יותר, זה מקרה בו הכלב מתגלה כבעייתי ואז הם לא יודעים מה לעשות איתו. במקרים רבים זה נגמר בעוגמת נפש שמחייבת אותם למסור את הכלב.

צריך להבין, ברגע שמוסרים כלב חזרה, זה טראומתי הן עבורו והן עבורכם. הוא יצטרך להתמודד שוב עם הנטישה ועם העובדה שיצטרך להתרגל לבית חדש בהמשך, ואתם תהיו במצב, אשר סביר להניח ולא תרצו כלב אחר וכך תפסידו חבר ומתנה גדולה.

לכן כשאתם לוקחים כלב, תדאגו להכיר אותו, ללמוד עליו, כך תוכלו להחליט האם הוא מתאים לכם או לא. באתר שבלינק תוכלו לקרוא מידע נוסף.

אחד מסוגי הכלבים הפופולאריים ביותר לאימוץ הוא כלב בולונז. מדובר על כלב מגזע קטן וחמוד, כפי שניתן להבין, הוא מגיע מהעיר בולוניה באיטליה, מדובר בכלב לוויה, כלב שאוהב בני אדם, חברותי ושמח, ואחד היתרונות הגדולים שלו, שהוא לא אוהב טיולים ארוכים, לכן אנשים מבוגרים בוחרים לאמץ אותו. צריך לומר, מדובר בכלב שגם לא דורש טיפול יותר מדי מסובך, והוא גם לא מנשיר הרבה שיער, כך שלא מלכלך את הבית יותר מדי.

מדובר בכלב שיכול להתאים לבתים גדולים וקטנים, הוא לא כלב שמירה, הוא לא כלב שינבח או ייללל יותר מדי, מה שכן, מדובר בכלבים שמאוד קשורים לבעלים שלהם, והוא מתמודדים עם חרדת נטישה, מה שאומר, שאנחנו צריכים לדאוג כל הזמן שלא יהיו לבד ולשמור עליהם. אפשר להרגיע אותם בעזרת ליטוף, מזון או אפילו באמצעות מילה טובה וחיבוק, זה תמיד ישמח אותם.

קראו גם: יש לכם בעלי חיים? איזו כורסת טלוויזיה כדאי לכם לרכוש

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן