מה זה שיש קוורץ?

שיש קוורץ הינו אחד החומרים הנפוצים מהם יוצרים משטחי חיפוי, שיש למטבח ועוד. האחרים הם גרניט פורצלן, שיש טבעי ועוד. שיש זה מיוצר מקוורץ שהינו מינרל נפוץ בטבע והנחשב לחומר בעל תכונות מיוחדות שבגללן הוא משמש למטרות הנ"ל. הוא בעל דרגת קושי גבוהה ועמידות נהדרת בפני סדקים, למפגעים של קור וחום ולמים. הוא אינו טבעי לחלוטין אלא מוגדר כסינטטי. הקוורץ מהווה רק 93%  מהחומר המוגמר והשאר פולימרים וגוונים שונים.  הדבר מהווה יתרון רב בגלל ההרכב הנ"ל המאפשר יצירת גוונים רבים מאוד. בוודאי, ביחס לאבן שיש טבעית לחלוטין.

ייצור ועיבוד

 את הקוורץ חוצבים ומשנעים למפעלים המעבדים אותו בשיטות מתקדמות. ברשותם מכונות חיתוך, ליטוש ואחרות אשר יוצרות משטחים גולמיים שמהם מכינים אחר כך את השיש המותאם במידותיו לכל מטבח פנימי או חיצוני וכמובן, למטרות אחרות. רבים בוחרים בשיש קוורץ בגלל הגמישות הרבה הניתנת להם בעיצוב המטבח. בגלל מרכזיותו ונוכחותו של השיש מתחשבים בו רבות ובמקרים רבים, מתאימים אליו את צבע הקרמיקה שמעליו, גוון הארונות העיליים והתחתיים ועוד. ברור הוא שבגלל המבחר קל יותר להגיע לרמות עיצוב גבוהות, נהדרות ומרגשות.

קראו עוד על שיש באתר שלנו: https://www.baranetz.com/

התקנה ותחזוקה

ההתקנה נעשית על פי תוכניות המוגשות טעם הארכיטקט בהתאם לצרכי ובקשות בעלי הבית. היישום חייב להיות מוקפד ועם גימור מושלם. תחזוקת משטחים אלו קלה  וניתן לקבל הוראות לניקוי מהיצרן. כדאי להקפיד עליהם כדי לשמר את מראהו הנקי והנאה לאורך זמן. מומלץ לרכוש משטחי שיש קוורץ אצל יצרנים בעלי מותגים מובילים. הם ידועים ברמת העיבוד והגימור שלהם ומספקים אחריות הנקבעת על פי שיקולים שונים שלהם. המטבח מהווה אחד מהחדרים הפעילים ביותר בבית, ולכן, כדאי לעצבו בצורה נכונה ועם משטחי שיש קוורץ מתאימים.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן