מה קורה כאשר אחד מבני זוג ניצולי שואה נפטר

במשך שנים רבות קיבלו ניצולי שואה תגמולים ממשלת גרמניה בגין הטראומה שנגרמה להם בשל פשעי המלחמה שהתקיימו בשנות מלחמת העולם השנייה. במהלך השנים נחתם הסכם חדש בין מדינת ישראל לגרמניה אשר קבע שכל ניצולי השואה שעבדו בגטאות המוכרים במהלך תקופת השואה, יזכו לקבל קצבה מיוחדת מהביטוח הלאומי הגרמני. חלק מפרטי ההסכם כללו אפשרות ליורשים של אותם ניצולי שואה לתבוע את הקצבה לאחר מותם של ניצולי השואה, מה שמאפשר קבלה רטרואקטיבית שלה.

כיצד משפיעה פטירה של אחד מבני זוג ניצולי שואה 

בשל ההסכם שנחתם עם גרמניה, גם אלמנים ואלמנות של ניצולי שואה יכולים להגיש בקשה לבחינה מחודשת של הקצבה שכן לעיתים הקצבה ששולמה לניצול השואה הייתה נמוכה מהמגיע לו, ואם אכן ימצא שמה ששולם היה סכום נמוך יותר מהמגיע, הוא יוכל לתבוע לקבל את ההפרשים. בנוסף אם יש פער בין ההכנסה של בן הזוג שנשאר לקצבה אותה קיבל ניצול השואה, הוא ימשיך לקבל את הפרש הקצבה.

מה חשוב לדעת על תביעה של אלמן או אלמנה של ניצול שואה

משום שיש שינויים רבים בחוקים שונים הקשורים לפיצויים לניצולי שואה, מומלץ שכל אלמן או אלמנה של ניצול שואה יגיש בקשה לבדיקה חוזרת של הזכאות עבור ניצול השואה שנפטר, במקרים רבים יש סיכוי שימצא שהוא אכן זכאי לקבצה נוספת או קצבה גדולה יותר, והאלמן או האלמנה יוכלו לקבל את הקצבה המדוברת.

כיצד נכון שבן זוג של ניצול שואה שנפטר יפעל

כדי לוודא שכל הזכויות ממומשות עד הסוף, מומלץ לפנות לעורך דין המכיר את התחום ומתמחה בו, כך שהוא יוכל לעזור לאותו אדם לוודא מה הזכויות המגיעות לו וכיצד למצות את כל ההליכים כדי לקבל את אותן זכויות של בן הזוג ניצול השואה שנפטר.

למידע נוסף על זכויות לאלמנים של ניצולי שואה >>>