מה היא בדיוק קנדידה

קנדידה היא בעצם סוג של פטרייה המופיעה בגוף באופן טבעי, פטרייה זו עלולה לגרום תופעות לא נעימות בגוף באזורים שונים כמו אדמומיות וגירוד, כאשר מאזן החיידקים במעיים מופר. תופעה זו יכולה להפוך לכרונית.

הטיפול בקנדידה הוא לרוב פשוט ויעיל, טיפול להשבת האיזון בנרתיק על ידי פרוביוטיקה, רפואה טבעית בשילוב תכשירים נגד פטריות מקומיות המסייעים לקנדידה לחלוף מהר, מסביר אמיר פרלמן שמנהל את סחר פרלמן, חנות מוצרי טבע.

למה זה קורה?

קנדידה מצויה באזורים שונים בגוף המופיעה כחלק מהפלורה – שכבת החיידקים המגנה על המעיים-  הטבעית, לרוב היא תגרום לאי נעימות אבל היא לא גורמת שום נזק.

הקנדידה מופיעה כאשר מאזן החיידקים של המעיים מופר וכשמערכת החיסון נחלשת. לדוגמה בעקבות שימוש ממושך של אנטיביוטיקה, הקוטלת גם את החיידקים המגנים על המעיים והיא עלולה להתרבות ולגרום לתופעות לוואי לא נעימות.

אחת התופעות הנפוצות הנגרמות מקנדידה היא דלקת בנרתיק. תופעה זו מוכרת גם כפטרייה ואגינלית, וגורמת לאי נוחות לסובלות ממנה.

איפה זה פוגע

קנדידה יכולה להופיע בכל מיני מקומות בגוף, היא נפוצה בשלושה אזורים במיוחד: חלל הפה, קנדידה בלשון היא פטרייה הנפוצה בעיקר אצל מבוגרים עם שיניים תותבות או אצל תינוקות, בנוסף היא גם יכולה להתפתח אצל חולי אסתמה שנזקקים לשימוש במשאפים המכילים בתוכם סטרואידים.

כמו כן אזור נוסף בו הקנדידה שכיחה הוא בוושט אשר שכיח יותר אצל אנשים החולים ממחלות המטולוגיות או בקרב חולי איידס.

בעיה שכיחה ביותר היא אצל הנשים הסובלות מקנדידה באזור הנרתיק, בעיה זו מופיעה אצל הרבה נשים במהלך חייהן.

לרוב הקנדידה תופיע כאמור לאחר טיפול באנטיביוטיקה, בנוסף מחלות כרוניות כמו סכרת מעלות את השכיחות של פטרייה זו, הקרנות וטיפולים כימותרפיים הנערכים לחולי סרטן גורמים לנזקים במח העצם ומחלישים את מערכת החיסון ומעלים את הסיכוי להופעת קנדידה, כמו כן מחלות המטולוגיות כמו לוקמיה עשויות לגרום לקנדידה

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן