מה שונים אופני נשים מאופני גברים?

רכיבה על אופניים נתפס בעיננו יותר כספורט גברי. אך האמת היא שנשים תמיד רכבו על אופניים ועם הזמן אנחנו מגלים שיותר ויותר נשים בוחרות לרכב על אופניים מסיבות ספורטיביות כמו גם לצורך החוויה וההנאה.

יש בחנויות האופניים סוגים רבים של אופניים ארש חלק מהן מותאמות באופן מיוחד לצרכיהן של הנשים.

מה בעצם רוצות הנשים כאשר הן באות לקנות אופניים ומה ההבדל בין אופני הגברים לאופני נשים? זה קצת כמו לשאול במה שונים אופני הרים זנב קשיח לבין אופני שיכוך מלא? ננסה לבדוק את הדבר.

אופני נשים מול אופני גברים

סטייל ויופי במקום הראשון – אופני נשים יהיו לרוב אופניים יפות יותר מבחינה חיצונית. למרות שאי אפשר לזלזל ברמת הטעם והאסתטיקה של עולם הגברים, עדיין אצל הנשים, המראה החיצוני חשוב יותר מהרבה דברים אחרים ועל כן מדובר יהיה לרוב באופניים מרשימות ומוקפדות מבחינת המראה החיצוני שלהן.

  • אופניים קלות משקל – מעבר לכל מה שקשור ליופי ולמראה החיצוני של האופניים, האופניים לנשים הן על פי רוב קלות משקל ביחס לאופני הגברים. זאת משום שנשים תמיד מחפשות כלי קל יותר לשינוע. להעלות אופניים כבדות או לסחוב אופניים כבדות זה לא ממש משימה המתאימה לנשים ועל כן מותאמות להן אופניים קלות משקל. אלך חשוב לדעת שאופניים קלות מידי זה לא ממש יתרון. כי זה בהחלט עשוי לבוא על חשבון האיכות ועל חשבון המקצועיות של האופניים.
  • אופניים בגודל המתאים – בחינת הגודל של האופניים נעשה בהתחשב בגודל הגלגל. הגודל הכי מקובל ונפוץ זהו הגלגל שהוא של 20 אינץ'. נשים מעדיפות על פי רוב גלגלים יותר קטנים כמו של 12 אינץ' או של 16 אינץ'. חשוב לשים לב לבחירה חכמה של הגלגל. ככל שהגלגל יהיה קטן יותר, זה ישפיע לרעה על איכות הרכיבה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן