מה אפשר לעשות במקרה של יסודות ברזל חשופים וחלודים בבניין?

יסודות ברזל חלודים נפוצים יותר ממה שאתה חושב!

תשתית הברזל החלודה בנפוצה ברוב מבנים. לרוב מדובר בתוצאה של צינור דולף שדולף כבר זמן מה, והוא מחליד את הברזל בהדרגה.  תשתית הברזל החלודה קיימת ברוב המבנים בני עשרות שנים. עם זאת, חשוב לתקן את היסודות הללו בהקדם האפשרי מכיוון שהם עלולים לגרום נזק לבית או לעסק שלכם על ידי חלודה דרך הרצפה או התקרה.

לפרטים על שיקום ברזל חלוד בבניין צרו קשר עם א.כסיף בניה ושיפוצים בע"מ >>>

ברזל – נפוץ בבניה

ברזל הוא חומר בנייה נפוץ בבנייה. הוא משמש למגוון מטרות כגון חיזוק, תמיכה מבנית וחיפוי מתכת. ברזל שימש בתהליך הבנייה מאז מצרים העתיקה שם התגלה לראשונה על ידי נפחים שהשתמשו בו לייצור כלי נשק וכלים. עם זאת, לברזל חסרונות רבים בכל הנוגע לשימוש בבנייה בגלל תכונות החלודה והקורוזיה שלו. יסודות ברזל חלודים אינם רק מכוערים אלא גם מסוכנים לשלמות המבנית של הבניין. הם עלולים להוביל לסדקים או דליפות אשר לא רק יגרמו לנזק אלא גם יהוו סכנה לאנשים המתגוררים או עובדים בסביבת מבנים אלו.

תיקון יסודות ברזל חלודים בבניין 

כאמור יסודות ברזל חלודים הם מחזה נפוץ בענף הבנייה. לעתים קרובות, מבני ברזל מחלידים אלה הם תוצאה של ביצוע לקוי, תחזוקה לא מספקת, או סתם הזנחה. הסיבה השכיחה ביותר לברזל חלוד היא קורוזיה של מתכת על ידי מים. קורוזיה מתרחשת כאשר מים נכנסים לנקבוביות וסדקים על משטחי מתכת ומגיבים עם חמצן ליצירת חלודה. חלודה יכולה להיגרם גם על ידי אלמנטים אחרים כגון חמצן, פחמן דו חמצני וגופרית דו חמצנית המגיבים עם תחמוצות מתכות לייצור מגוון תרכובות. לצורך תיקון חיוני לזהות את יסודות הברזל החלודים בבניין ולספק רשימה של פריטים שצריך לתקן. כדאי בהקדם לאסוף הערכות לגבי כמה זה יעלה וכמה זמן ייקח לתקן אותם. ניתן לתקן בעיה זו על ידי שימוש במעכב חלודה ועל ידי ניקוי קבוע של יסודות הברזל החלודים.

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן