מהם הפרמטרים לבחירת בית אבות?

ההחלטה לעבור להתגורר בבית אבות היא לא החלטה קלה. כולם מבינים כי מגורים בבית אבות זה בעצם מעבר לתחנה אחרונה בחיים. עם זאת, ההכרח לא יגונה. אף אחד לא חי בעולם הזה לנצח ומה לעשות שהיכולות והכוחות לא נשארים כפי שהם היו. מה שמוביל לכך שאנחנו חייבים למצוא את המקום שם נוכל לחיות חיים באיכות. במקרים רבים יהיה זה רק בבית אבות.

אז כאן מתעוררת הדילמה. איך בוחרים בתי אבות בפתח תקווה (או בכל מקום אחר)? איך מחליטים מה יהיה המקום שם נרצה להתגורר משך השנים הבאות עד 120 ?

בוחנים ובוחרים

אז האמת היא שאי אפשר להחליט על מעבר חד מהבית לבית אבות בלי לבדוק היטב את האפשרויות מקרוב. מה שהרבה אנשים עושים זה שהם פשוט הולכים לשהות למשך יום או יומיים או אפילו למשך שבת אחת בבית אבות שהם רוצים לראות ולבחון אותו מקרוב. שם הם מנסים לראות את המקום מבפנים ולהבין איך מתנהל שם הכול. זהו מעין מבחן עצמי לראות האם אכן אותו בית אבות מצאים להם.

המשפחה בוחרת

יש מצבים אשר בהם הקשיש כבר לא נמצא במצב מנטלי ופיזי שיכול לאפשר בחירה עצמאית של בית אבות. במצב כזה יהיו אלו בני המשפחה שיצטרכו לבחור עבורו את בית האבות ואף לבחון אם מציעים בו טיפול סיעודי במבוגרים. אז אנחנו מקווים, מברכים ומתפללים עבור כולנו שלא נגיע חס וחלילה למצבים מהסוג הזה, אך אם קרה וההורה הקשיש אכן זקוק למוסד מסודר שם הוא יכול לקבל את כל מה שהוא צריך, הרי שבני המשפחה יצטרכו לעשות את העבודה.

בית אבות קהילתי

בכל מקרה, תמיד חשוב לבחור בית אבות שמתאים מבחינה קהילתית לקשיש. כך הוא יחוש הרבה יותר בנוח וההסתגלות תהיה מהירה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן