שיעורי פיתוח קול: מאיזה גיל כדאי להתחיל?

הילד שלכם בעל קול נעים? יש לו כשרון מוסיקלי והוא נמשך לשירה? כן, זה כישרון מדהים שכדאי להשקיע בו. הוא עשוי למצוא את עצמו מיטיב לשיר ולהפיק שירים נפלאים שיעוררו התפעלות בקרב כל שומעיו. אבל כדי שהוא אכן יוכל להגיע ליעד הזה עליו לעבור דרך של אימון ופיתוח קול. וזאת כדי לשפר את תצורת הקול שלו, להקנות לו שליטה על הצלילים שהוא משמיע, ולשפר את השמיעה המוסיקלית ואת איכות הקול.

מתי כדאי להתחיל?

הורים רבים תוהים באיזה שלב כדאי להתחיל להשקיע בפיתוח קולו של הילד, למידע נוסף. אין לשאלה זו תשובה חד משמעית. שכן אי אפשר להשוות ילד אחד לרעהו. יש ילדים שיש להם בשלות רגשית בגיל צעיר, לעומת אחרים שאין להם את המצרך הנחוץ הזה גם בגיל בוגר יותר. כדי להצליח בלימודי פיתוח קול חייב הילד לקחת ברצינות את הלימודים הללו, לאהוב אותם ולהשקיע בהם כמו שצריך. רק כך הוא יוכל לרכוש את הידע ולפתח את היכולת שלו בשירה.

אהבה לתחום

לצד כל הכישרונות הנחוצים חשוב מאוד לוודא כי הילד אוהב את התחום, קראו בהרחבה. וזאת מכיוון שאם הילד לא נמשך ולא נהנה במהלך השיעורים ההשקעה הזו אינה כדאית. הוא לא מתחבר ללימודים הללו ולא אוהב אותם. ולכן עלול שלא להצליח. כך שאין טעם לוויכוחים ולשכנועים. אם הילד אוהב את התחום והוא נהנה משיעורי פיתוח קול, מה טוב. כדאי להשקיע ולאפשר לו לפתח את קולו. אך במידה ואתם מגלים כי השיעורים מהווים לו גורם מטריח ומעיק, והוא לא חוזר עם אור בעיניים וקורת רוח, אין סיבה להמשיך בכך. מסתבר שהוא לא מתאים לכך כרגע. אם כי בהחלט יתכן שכאשר הוא יגדל מעט הוא עשוי לרצות את זה ואף לשתף פעולה ביתר שאת.

לנצל את גיל הילדות

חשוב לדעת כי שנות הילדות הן לא רבות. כבר לקראת גיל שלוש עשרה בערך הילד מתחיל את תקופת ההתבגרות שלו, מה שמשפיע בין היתר גם על קולו. לכן יש לנצל את חלון ההזדמנויות מגיל שמונה בערך ועד שלוש עשרה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן