אפשר להיכנס לכלא על נהיגה בשכרות?

העונשים על הרשעה ראשונה בנהיגה בשכרות תלויים בגורמים רבים, כולל גילו של העבריין והאם היו מעורבים גורמים מחמירים. אין תשובה ספציפית לשאלה "האם אני יכול להיכנס לכלא על נהיגה בשכרות?" נהג שיכור עלול לקבל מאסר או קנס בהתאם למצב. אפשר להיכנס לכלא על נהיגה בשכרות. ניתן לגזור על אדם עד 10 שנות מאסר ולשלול את רישיונו לכל החיים. אם זאת העבירה בפעם הראשונה, אתה יכול לקבל עד שישה חודשי מאסר. ייתכן גם שתצטרך לשלם קנסות ולהשתתף בתוכנית בטיחות אלכוהול וכן מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

עם זאת, אם לנהג יש גורם מחמיר אחד או יותר, כגון רמת ריכוז אלכוהול גבוהה מהרגיל בדם החזקת סמים או ציוד עזר, נהיגה בהשעיה או תאונה שגורמת לפציעה או מוות אז העונש יהיה גבוה בהרבה .

אדם עלול להיות מואשם בנהיגה תחת השפעת אלכוהול כאשר יתגלה שיש לו ריכוז אלכוהול בדם גבוה מהרגיל. כאשר מישהו ייעצר בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול, גם רכבו יתפס וייעצר. אם הם יסרבו לגשת למבחן ינשוף, הם עלולים לעמוד בפני עונשים נוספים. אם יורשע, הנהג עלול לעמוד בפני קנסות ועונש מאסר, בנקודת זו כדאי לפנות אל עורך דין נהיגה בשכרות.

לסיכום: התשובה לשאלה זו היא – כן! אתה יכול להיעצר על נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים. אתה בהחלט עובר על החוק על ידי נהיגה עם אחוז אלכוהול בדם מעל 80 מ"ג/100 מ"ל במדינות מסוימות, נהגים שיכורים אפילו לא יכולים לקבל את רישיון הנהיגה שלהם בחזרה עד שהם משלימים תוכניות שיקום. שלא לדבר על זה שיש בזה גם קנסות כבדים מאוד וזמן מאסר! סעו בזהירות.

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן