טיפים לשימוש נכון בכלי גינון

כלי גינון נועדו לייעל ולקצר את תהליכי עבודות הגינון, בין אם מדובר על בחירה בכלי גינון ידניים, חשמליים, מקצועיים וכל סוג אחר בו בוחרים שימלא אחר המטרה המרכזית של טיפוח הגינה. חשוב לזכור כי כלי גינון הם אביזרים איכותיים ועמידים אך מחייבים גם שימוש נכון כדי להפיק מהם את המיטב. 

כדי שתוכלו לדעת איך תוכלו לשמר את כלי הגינון שלכם, אילו כלי ואביזרים מחייבים תחזוקה שוטפת ובאופן כללי אילו פעולות אתם עושים נכון או לא נכון – ריכזנו במאמר הנוכחי כמה טיפים לשימוש נכון בכלי גינון שברשותכם.

השתמשו בציוד מגן

הטיפ הראשון לשימוש נכון עם כלי גינון הוא הבטיחות, הן עבור האדם המשתמש בכלי הגינו והן עבור כלי הגינון עצמו. ישנם כלי גינון רבים שיש בהם להבים חדים, קצוות מחודדים, מנועים חשמליים או מונעים על דלק ועוד מאפיינים אחרים העשויים להוות סיכון בשימוש לא נכון. לכן בשימוש עם כלי גינון כאלו חשוב להקפיד להשתמש בציוד מגן רלוונטי כמו כפפות עבות במהלך גיזום עשבים שוטים, הרכבת משקפי מגן בזמן שימוש במסור, נעילת מגפיים גבוהים ואטמי אוזניים בשימוש עם חרמשים וכו'.

אחסנו את כלי הגינון במקום מתאים

נכון לומר שכלי גינון נועדו לשימוש בחוץ באוויר הפתוח, אך אין זה אומר כי אפשר לאחסן אותם במקום פתוח החשוף לפגעי מזג אוויר כמו שמש, גשם ורוח. לכן כדי לשמר את כלי הגינון לשנים ארוכות וליהנות משימוש נכון בהם, חשוב לאחסן אותם במקום סגור ואטום מפני רטיבות ומים כדי למנוע הצטברות חלודה על כלי הגינון השונים.

תחזקו את כלי הגינון בצורה קבועה

בנוסף לאחסון נאות, יש להקפיד על תחזוקה נכונה וקבועה של כלי גינון הדורשים זאת כמו שימון להבים של מסורים, הסרת בוץ ולכלוך מחרמשים ומכסחות דשא, וכל פעולת תחזוקה אחרת הדרושה לשימור כלי הגינון שלכם.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן