5 דברים שלא ידעתם על תשישות נפש

מהי תשישות נפש? תשישות נפש הוא מצב שמאפיין קשישים רבים. תשישות זו קיימת במקרים רבים בקרב קשישים שמבחינה פיסית המצב שלהם תקין לגמרי. הם מתפקדים ומסוגלים לבצע פעולות נחוצות רבות. אבל מבחינה קוגניטיבית המצב לא מרנין. יש להם ירידה בזיכרון או ביכולת ההתמצאות. כמו כן הדבר עלול לגרום להתנהגות אדישה שאף יכולה לסכן את חייו של הקשיש. בואו ולמדו על חמישה דברים חשובים בנושא זה.

כדאי לדעת על תשישות נפש

  1. אל תתנו למצב הפיסי של הקשיש להטעות אתכם. אם הוא מסוגל מבחינה פיסית לבצע פעולות ולדאוג לעצמו, זה לא אומר שהוא אכן יכול להיות אחראי בלעדי על החיים שלו. במקרים רבים תשושי נפש עלולים לסכן את עצמם. חשוב לעקוב אחרי מצבו של הקשיש ולאבחן בזמן תשישות נפש ברמה מסכנת.
  2. התנהגות אדישה עולה להיות מסוכנת מאוד. שכן כאשר הקשיש לא מודע לסכות שקיימות סביבו, והוא לא מגיב באופן הנדרש, הוא עשוי להינזק במידה רבה.
  3. כדי לקבוע האם קיימת תשישות נפש יש לבצע אבחון מתאים. האבחון יבדוק את יכולת ההתמצאות של הקשיש, את מידת הזיכרון שלו, את היכולות הקוגניטיביות שלו וכן הלאה.
  4. קשיש שסובל מתשישות נפש עשוי להיות זכאי לקבל גמלת סיעוד אף שעל פניו נראה כי מצבו הפיסי תקין. וזה אומר שאסור לנו לתת למצב הבריאותי להטעות אותנו. אין קשר ישיר בין שני התחומים.
  5. כדי לממש את הזכויות חשוב לפנות בייצוג של עורך דין גמלות סיעוד לחברת הביטוח, ולפעול בצורה יעילה וממוקדת מאוד באמצעות הגשת תביעה לגמלת חוק סיעוד. כך ניתן להבטיח כי המבוטח יקבל את מלוא הזכויות שלו. וזאת כדי לעזור לו להזדקן בכבוד תוך שמירה על חייו ועל המצב הפיסי שלו.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן