כל היתרונות והחסרונות בעיקור חתולים

חתול שבא לעולם זקוק לטיפול מסור ואימהי למשך מספר שבועות. גורי החתולים אינם מסוגלים לדאוג לתזונה שלהם באופן עצמאי ולמעשה הם זקוקים להאכלה על ידי בקבוקים במקרים אשר בהם אין את האם בשטח. כיום ישנם מתנדבים רבים כמו גם אגודות שונות הפועלות ללא כל כוונות רווח והן מעניקות לחתולים הללו את הטיפולים הדרושים להם עד שהם גדלים ובשלים לצאת לחיים כעצמאיים. ברור כי אין הקומץ משביע את הארי. במיוחד אור העובדה כי בכל המלטה של החתולה עשויים להיוולד חמישה גורים קטנטנים הזקוקים לטיפול. אם לא יקבלו את הטיפול הנכון הם עלולים למצוא את מותם מהר מאוד.

זו הסיבה כי קיימת כיום ההמלצה לעקר את החתולים כבר בגיל צעיר.

קראו גם על: חיסון לחתול

מתי כדאי לסרס את החתול?

כאן מתעוררת הדילמה מתי כדאי לסרס את החתול? ההמלצה כיום היא להקדים עד כמה שניתן את סירוס החתול היות ולא מדובר בפעולה מסוכנת עבור החתול מצד אחד ומצד שני מדובר בפעולה שרק תעלה את איכות החיים של החתול.

לא מדובר בניתוח מסובך וזה לא סיפור מסוכן עבור החתול. לא צריך לחושש מפני החלמה ממושכת וקשה כאשר תוך זמן קצר ממש אפשר יהיה לראות כי החתול התאושש והוא נעשה הרבה יותר רגוע ונינוח.

ברור כי יש להשגיח על החול בתקופת ההתאוששות שלאחר הניתוח ולאפשר לצלקת להיסגר ולהחלים. רק לאחר טיפול מסור של מספר ימים אפשר יהיה לאפשר לחתול לצאת מהבית.

החתול שלאחר העיקור יהיה אולי קטן יותר, הפנים שלו יהיו מעט יותר נקביות אך לא מעבר לכך.

מתי כדאי לעקר את החתולה

בעניין הזמן הנכון לעיקור החתולה קיימות דעות שונות כאשר ההמלצה גם כן היא כי יבצעו את העיקור בגיל שישה עד שבעה חודשים. העיקור יסייע מלבד מניעת היריון לא רצוי גם במניעת התפתחות של מחלות שונות אשר עשויות לסכן את חייה של החתולה.

הדבר הנכון ביותר בכל מקרה הוא להיוועץ בווטרינר מומחה של המרכז הוטרינרי באשדוד ולבחור הן את הטיפול הנכון והן את הזמן הנכון לביצוע הפרוצדורה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן