מה המשמעות של הסכם חיים משותפים?

כאשר מדובר על הסכם חיים משותפים, מדובר על הסכם חשוב מאוד שרלוונטי לצורך שמירה על זכויותיהם של בני זוג הידועים בציבור, אך אינם נשואים כדת וכדין. כלומר, כל בני זוג שהחליטו להינשא שלא בדרך המקובלת בישראל הלא היא באמצעות בית הדין הרבני, נחשבים כידועים בציבור. בני זוג מעין אלה אינם יכולים לערוך הסכם ממון על פי החוק, אך יכולים לערוך הסכם חיים משותפים כמו בקישור. הסכם חיים משותפים הוא בהחלט הסכם שכדאי לערוך וזאת בכדי שחלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פרידה תתבצע באופן הוגן.

מהו הסכם חיים משותפים?

כאשר מדובר על הסכם חיים משותפים, מדובר כאמור על הסכם שמטרתו היא לקבוע מה תהיה חלוקת הרכוש בין בני זוג שאינם נשואים כדת וכדין. כך לדוגמא: זוג אשר פותח פרק ב ללא נישואין ומגיע לחיים המשותפים עם רכוש קודם, יכול לערוך הסכם חיים משותפים אשר מגדיר מהו הרכוש שכל אחד מבני הזוג הביא עימו לשותפות הזוגית כאשר במקרה של פרידה כל אחד מבני הזוג יהיה זכאי לקבל את הרכוש או את הערך הכספי של הרכוש אותו הביא. הסכם חיים משותפים רלוונטי גם לזוגות חד מיניים אשר מחליטים להינשא במדינה אחרת. במקרה אשר בני הזוג מעוניינים להגן על הזכויות שלהם בכל הנוגע לרכושם במקרה של פרידה, עליהם לבחור לערוך הסכם חיים משותפים, קראו עוד בנושא.

כיצד עורכים הסכם חיים משותפים?

הסכם חיים משותפים הוא הסכם שחייב להיערך בנוכחות עורך הדין. עורך דין מקצועי המומחה בתחום יכול להעניק את הסמכות המשפטית הרלוונטית עבור הסכם חיים משותפים. כלומר, במקרה שבו ההסכם יידרש לצאת לפועל בשל פרידה העומדת על הפרק, יהיה קל לממש אותו בשל הסמכות המשפטית שיש לו.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן