סירוב כניסה לישראל – פתרונות מעשיים ומשפטיים

לקבלת סירוב כניסה לישראל יש השלכות לא נעימות, זאת בלשון המעטה. אדם שאינו מקבל אישור כניסה למדינת ישראל ומועבר למתקן כליאה, חש תסכול וכעס, ניתן בהחלט להבין זאת. מעבר לכך, ברוב המקרים לא יוכל אותו אדם להיכנס לישראל למשך תקופה ממושכת, תקופה זו יכולה להמשך אפילו עשר שנים.

 כדי שאותו מסורב כניסה יוכל להיכנס לישראל, יהיה עליו להסדיר את הכניסה למדינה מול מחלקת הגבולות והמעברים, מדובר על הליך מורכב. כדי למנוע מצב שבו יהיה על מסורב הכניסה לישראל להיאלץ להתמודד עם הסדרת הכניסה מול מחלקת הגבולות והמעברים, רצוי עבורו לקבל שירות מעורך דין שמתמחה בתחום.

 

מצבים בהם יש צורך בהכנסת האזרח הזר לישראל

חשוב לדעת שלמרות שפקידי רשות ההגירה מחזיקים בסמכות להחליט אילו אזרחים זרים יכנסו לישראל ואילו יסורבו, ישנם מקרים בהם יש צורך בהכנסת אזרח זר למדינה. מקרים אלו יכולים להתקיים כאשר מדובר על מהגרי עבודה שמתמחים בתחום מסוים שנחוץ לעסק שנמצא בישראל או כאשר בן זוג ישראלי מעוניין להימצא יחד עם בת זוגו שהינה אזרחית זרה. מקרים אחרים בהם יש צורך בהכנסת אזרחים זרים חלים כאשר מדובר על אזרח ערבי שעובד עם ישראל וזקוק למקלט הומניטרי או כאשר מדובר על אזרח ישראלי ששואף להסדיר את מעמדם של הוריו שמחזיקים באזרחות זרה.

עורך דין שמתמחה בתחום יכיר היטב את הנסיבות המיוחדות הללו ויוכל להגיש ערעור מנומק שמגובה במסמכים הרלוונטיים, בצורה זו יהיה ניתן לחסוך לאזרחים הזרים הרבה עוגמת נפש ולאפשר להם להיכנס לישראל בלי לבזבז זמן.

 

ומה לגבי מצבים שאינם "מיוחדים"?

במקרים שאינם מוגדרים כ"מקרים מיוחדים" ניתן לבצע מספר פעולות שעשויות לאפשר למסורבי הכניסה להיכנס לישראל, יש לציין שחשוב לבצע את הפעולות הללו במהירות.

 

במידה שישנו אזרח ישראלי שממתין להגעתו של המסורב לישראל, על האזרח הישראלי לפנות במהרה אל פקידי משרד הפנים ולבקש מהם לאשר את כניסתו של האזרח הזר.

כמו כן, אפשר לבקש אישור כניסה לישראל תמורת ערבות בנקאית. יחד עם זאת, פקידי משרד הפנים עשויים להקשות ולסרב לפנייתו של האזרח הישראלי, בשל כך, חשוב לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום באופן מיידי.

 

במקרה של סירוב כניסה לישראל, יכול המסורב לערער על ההחלטה על ידי הגשת בקשה דחופה. במסגרת הבקשה יש לכלול בקשה לעריכת דיון משפטי כדי לנסות לשנות את ההחלטה שהתקבלה במשרד הפנים. כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה חשוב לפנות אל עורך דין שמתמחה בחוקי ההגירה ובמקרי סירוב כניסה לישראל. עורך דין מנוסה יבחן את המקרה, יעריך את סיכויי ההצלחה ויסייע למסורב להחליט האם להגיש בקשה ואם כן – איזו בקשה להגיש (ביטול סירוב כניסה או קבלת צו ביניים). עורך דין מקצועי יפעל במהירות, שכן במקרים אלו ישנה חשיבות רבה להתנהלות מהירה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן