מה זמן ההחלמה מכריתת לולאה?

אם מפנים אותך לכריתת לולאה, חשוב גם שתדעי מה  זמן ההחלמה. מדובר בכריתה של חרוט מתוך צוואר הרחם, והפעולה מתבצעת בעזרת לולאה חשמלית.

מהי מטרת כריתת הלולאה?

המטרה היא ברורה, יש להסיר חלק מצוואר הרחם, באזור בו מוצאים שינויים טרום סרטניים. לרוב הרופאים מסירים בעזרת הלולאה חלק בעל גודל של שניים עד שלושה ס"מ, וכך בדיוק תקופת ההחלמה נעה בין 3 עד 4 שבועות. כלומר, די מהר תוכלו לחזור לשגרת החיים הרגילה.

האם קיימים אי אילו סיכונים?

בהחלט קיימים סיכונים ולכן כדאי לפנות לגניקולוג המומחה בתחום זה ולקבל מידע נוסף אודות
טיפול כריתת לולאה באתר של יעקב בורנשטיין , מישהו שאפשר לסמוך עליו, ועדיין אין זה מבטיח שכלל לא יהיו סיכונים.

במהלך הפעולה של כריתת לולאה קיים סיכוי לסיבוכים, אולם חשוב לדעת שלרוב אין שום סיבוכים וסיכונים. סיבוך הוא למשל דימום מאסיבי, דלקות ברחם, זיהומים, דלקות, בצוואר הרחם או במערכת דרכי השתן, ולעיתים מאוד רחוקות ההליך הרפואי עלול להשפיע על איברים בסמוך לצוואר הרחם.

האם תוכלי להיכנס להיריון?

בהחלט כן אולם לעיתים יש להיערך ללידה מוקדמת, ברוב המקרים ההיריון יארך כתשעה חודשים ולא פחות.

האם קיים צורך בהרדמה כללית?

עניין זה תלוי במקרה. לעיתים נדרשת אך ורק הרדמה מקומית, ולעיתים נדרשת הרדמה כללית, את זאת הרופא יקבע על פי המצב. והיה ומדובר בהרדמה מקומית, אין צורך בצום. לעומת זאת כאשר ההרדמה היא כללית, יש לצום.

החלמה

לאחר ההליך הרפואי אצל רופא נשים יעקב בורנשטיין הוא ינחה אותך מה לעשות, רצוי לעשות שימוש במשככי כאבים. כמו כן אסור להתאמץ או להרים חפצים כבדים. בנוסף יש להימנע מקיום יחסי מין בין ארבעה לשמונה שבועות. על כל מקרה, כריתת לולאה אף עלולה להציל חיים, לכן כה חשוב לפנות לרופא נשים מומחה בתחום.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן