סיבות לגירושין – האם יש סיבה?

השנים שחולפות מעלות משמעותית את אחוזי הגירושין. עוד ועוד זוגות מגיעים לשלב בו פניהם לקראת פרידה. השאלה שנשאלת היא האם באמת יש סיבה לגירושין? האם אי אפשר להציל את מערכת הנישואין, ולהכניס את האושר ואת האהבה חזרה לתוך הבית?

מקרים רבים שניתן לשקם את מערכת הנישואין

יש מקרים רבים בהם ניתן לשקם את מערכת הנישואין. כן, בני הזוג נישאו מתוך החלטה משותפת ויש להם פוטנציאל ליהנות ממערכת זוגית בריאה ומועילה. ואין סיבה להתגרש בגלל מריבה מטופשת או מצב זמני אלא אם כן כבר מדובר בשאלה מהי אלימות במשפחה והאם היתה כאן כזו. יש דרכים לטפל בבעיות שצצות ויש אנשי מקצוע לא מעטים שיוכלו להושיט יד לבני הזוג שמנסים להציל את ספינת החיים שלהם. למעשה קובע החוק כי לפני גירושין יבדקו בבית הדין מהי הסיבה לגירושין והאם יש צדק בצעד דרמטי זה. במקרים רבים יוצע לזוג לצאת לדרך חדשה של שיתוף פעולה וניסיון להשרות את השלום ביניהם. ויש בהחלט מקרים לא מעטים בהם זוגות הצליחו להציל את הנישואין שלהם, והם זכו בשנים מאושרות מלאות בשמחה ואחווה.

עורך דין שיוכל להועיל

יש מקרים רבים בהם עורך דין מקצועי בתחום כמו עו"ד יונית גזל יוכל להועיל. היות שעורך דין יוכל לבחון את התמונה של בני הזוג, לזהות את נקודות הקושי ואת המשבר בפניו ניצבים בשלב זה. יש מקרים בהם שיחות משותפות תוכלנה להועיל. אבל יש גם מקרים רבים אחרים בהם יש חילוקי דעות משמעותיים בין בני הזוג. ואלו גורמים להיעדר השלום בביתם. במקרים כאלו יומלץ לערוך הסכם שלום בית. מדובר על הסכם שחותר להתייחס לנקודות הקושי של בני הזוג. ההסכם יוכל לפרט היבטים שונים בחיים הזוגיים, תוך התייחסות לחלוקת התפקידים בין בני הזוג. הסכם שלום בית עשוי להביא תועלת ולהציל את מערכת הנישואין. אמנם אין אפשרות לאכוף את ההסכם הזה, אבל במקרים מסוימים הוא בהחלט עשוי להועיל.

להגדיר את הסיבה ולקבל החלטה

במידה ובני זוג עומדים לקראת גירושין, חשוב מאוד לזהות את הסיבה שגורמת להם לפנות לכיוון זה. במקרים רבים מדובר על סיבה זניחה שניתן לפתור אותה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן