עורך דין עבירות אונס

המונח "אונס" נמצא בשימוש שלילי במשך זמן רב. הוא שימש לתיאור כל תקיפה מינית, בין אם היא מבוצעת על ידי מישהו בעל סמכות או לא. לעיתים ההגדרה של אונס אינה ברורה במיוחד. יש הסבורים שזהו כל אקט מיני שבו יש כוח או איום בכוח בניגוד לרצונו של הקורבן ואחרים מאמינים שזה מתייחס רק למין שלא בהסכמה.

אם כך למעשה אונס הוא מעשה מיני שמבצע גבר באישה ובו האישה אינה נותנת את הסכמתה. זה יכול להתבצע על ידי מישהו ששתה, או במקרים מסוימים כאשר הקורבן מחוסר הכרה. על מנת להגדיר עבירות אונס, עלינו להבין כיצד מעמידים אותן לדין במדינות שונות. הצעד הראשון הוא להגדיר מהי עבירת אונס לפי החקיקה של כל מדינה או מדינה.

עם זאת עבירת אונס היא עבירה שתחתיה יבחנו מקרים כגון: האם האישה שנאנסה נחשבה לקטינה בזמן האונס, כלומר טרם מלאו לא 16 שנים – גם אם היא הסכימה לכך. בנוסף, ישנן עבירות אונס שכוללות מעשה סדום, ישנן עבירות אונס בתוך המשפחה, ישנן עבירות אונס שהתרחשו על חסרי ישע כמו אנשים עם פיגור שכלי או מחלת נפש, במקרים מסוג זה יש להיוועץ עם עורך דין פלילי.

בעבר הדעה הרווחת הייתה שמעשה אונס נחשב רק אם הגבר מחדיר את איבר מינו לתוך איבר מינה של האישה. אך כיום לאחר תיקון בחוק, עבירת אונס נחשבת גם כאשר מחדירים כל איבר או חפץ לאיבר מינה של האישה או לפי הטבעת של אדם (חדירה לפי הטבעת של אדם נחשבת לעבירת סדום).

עורך דין עבירות אונס – כל מה שצריך לדעת בנושא

אם בצעתם עבירה של אונס או הייתם קורבנות לאונס בעצמכם או לכל עבירת מין שאינה נחשבת לאונס כמו הטרדה מינית, מומלץ שתתייעצו עם עורך דין עבירות אונס שבקיא בעבירות מסוג זה על מנת שיוכל לייצג אתכם באופן הטוב ביותר.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן