פילאטיס מזרן או פילאטיס מכשירים?

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מבינים כי הספורט הוא דבר חשוב במיוחד לגוף חזק ובריא, ולכן הם עושים מנוי לחדר כושר ומאמצים לחיי היומיום את הכושר הגופני, ובכלל אורח חיים בריא יותר עם תזונה נכונה הכולל כושר גופני מותאם במשך כמה פעמים במהלך השבוע ובדיקות תקופתיות הכוללות בדיקות דם או בדיקות גופניות אצל הרופא.

אחד מהטרנדים בספורט שסחף אחריו מתאמנים רבים הוא הפילאטיס. מדובר על שיטת אימון גופני שמטרתה העיקרית היא שיפור היציבה וההליכה של המתאמן, ובאופן כללי שיפור מערכות ותנועתיות הגוף לצורך חיזוק וגמישות וגם לשם הימנעות מבעיות בריאותיות שונות.

מהו פילאטיס מזרן

פילאטיס מזרן הינו סוג תרגול פילאטיס הנפוץ ביותר. לצורך האימון נעזרים במזרן איכותי ועבה עליו מבצעים את התרגילים, וכך שומרים על בריאות הגב והמפרקים. פילאטיס מזרן מתבצע בעיקר באמצעות תנועות גוף וחזרות קצרות של סטים, כך שהאימון הופך להיות הרבה יותר אפקטיבי.

תרגילי הפילאטיס עובדים בעיקר על השרירים המייצבים, אשר אלו אחראים להנעת שרירי הגוף בצורה טובה ורציפה. שימוש נכון בשרירים אלו בעזרת תרגילי הפילאטיס, יאפשרו למתאמנים תנועה רציפה וחלקה יותר, וכך הפחתת עומס שאינו נחוץ על איברים אחרים בגוף.

מהו פילאטיס מכשירים

פילאטיס מכשירים היא שיטת אימון זהה במטרתה כמו פילאטיס מזרן, אך האימון נעשה בעזרת מכשירים מיוחדים המפעילים התנגדות במהלך האימון. מכיוון שתרגילי הפילאטיס מתבססים בעיקר על הפעלת התנגדות באמצעות עזרים כמו גומייה נמתחת, משקולות ועוד לצורך חיזוק הגוף – בעזרת מכשירי הפילאטיס ניתן להוסיף דרגות קושי נוספות לאימון, וכך לבצע את התרגילים בצורה אפקטיבית יותר וגם לעבוד על סיבולת לב ריאה.

למי מתאימים תרגילי הפילאטיס

ניתן לומר כי תרגילי הפילאטיס מתאימים לכולם, ובעיקר לאנשים המעוניינים לחזק את הגוף ולא לנפח אותו עם מסת שרירים. מכיוון שהתרגילים עובדים בעיקר על יציבה וגמישות, הם מתאימים במיוחד גם לאנשים הסובלים מפציעות שונות, אנשים קשישים וגם נשים בהריון המעוניינות להישאר בכושר במהלך תקופת ההיריון, אך לא לאמץ את הגוף יותר מדי מבחינת משקלים או עומס על הבטן והגב.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

מופע קסמים: למי זה מתאים?

מופע קסמים הוא סוג מיוחד של מופע שבו הקוסם אינו משתמש באביזרים או בתחבולות, אלא מסתמך על כוחות התפיסה, האינטואיציה והדמיון שלו. הקהל צופה בקוסם

קרא עוד»
דילוג לתוכן