כאבים בפות – למה זה קורה?

אם את מרגישה כאבים בזמן יחסי מין או מיחושים בעת ניסיון להחדיר טמפון, ייתכן כי את סובלת מבעיה רפואית/ דלקת או הפרעה נרתיקית אחרת. כיום אחוז גבוה מהנשים טוענות כי הן חוות כאבים בפות או כאב בזמן קיום יחסי מין. לכן חשוב להכיר מספר סיבות שעלולות לגרום לכאב: 

וסטיבולודיניה

וסטיבוליטיס היא הפרעה שגורמת לכאב ומתרחשת עקב התרבות סיבי עצב בפתח הנרתיק. וסטיבוליטיס  גורמת לרגישות וכאב בזמן יחסי מין ויכולה להתרחש בשל נטילת אנטיביוטיקה, שימוש בתכשירי טיפוח מסוימים, פיתוח אלרגיות ופטרייה וגינלית, כמו גם בשל שאר גורמים שיש לאבחן. מי שסובלת מכאבים בעת יחסי מין חשוב שתיגש למומחים בגניקולוגיה על מנת לאבחן את הבעיה, קראו על טיפול בוסטיבוליטיס

וגיניזמוס 

וגיניזמוס הוא מצב שבו קשה לבצע חדירה אל הנרתיק. נשים שסובלות מהבעיה יסבלו מכיווץ של הנרתיק –  מה שיגרום לכאבים בזמן קיום יחסי מין. בעיה זאת היא בעיקר רגשית וקשורה לפחד וחרדות, לכן חשוב לטפל בה באמצעות איתור טכניקות להרגעה ומכאן לחדירה קלה יותר. 

דלקות 

דלקת בדרכי השתן, פטריה וגינאלית, נפיחות באיבר המין ושאר דלקות יכולות לגרום לכאבים בפות וקושי בזמן יחסי מין. כאבים כאלה עלולים להתרחש בשל ציסטה או גידול שיש לאבחן, ולעיתים ישנם כאבים שנגרמים בשל אבצס שמופיע על איברי המין. בה בעת חשוב לגשת למומחים בגניקולוגיה כדי לבדוק האם מדובר במחלת מין שגורמת לכאב.  

יחסי מין ראשוניים

רבות הנשים שחוות כאבים בפות לאחר קיום יחסי מין בפעם הראשונה. עם זאת חשוב לדעת כי הפעם הראשונה שבה חווים חדירה יכולה להיות כואבת בעיקר עבור מי שזאת הפעם הראשונה שלה. גם החדרת טמפון בפעמים הראשונות עלולה להוליד כאב. במקרים שהכאב נמשך חשוב לגשת לרופא נשים ולבצע אבחון של הבעיה ולאחר מכן קבלת טיפול מתאים. בכך אפשר לחזור לחיים איכותיים ומהנים. 

למידע נוסף בקרי באתר

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן