רשלנות בלידה – כיצד מוכיחים זאת?

לא פעם נשים חשות כי הן חוו רשלנות רפואית בלידה שלהן. תביעת רשלנות רפואית בלידה חייבת להיות מבוססת ונתמכת על ראיות מוצקות. לא כל נזק רפואי שנגרם ליולדת או לתינוק נחחשב לרשלנות ולכן, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום תביעות רשלנות רפואית בלידה. עורך דין מעין זה ידע לבחון באובייקטיביות את המקרה העומד על הפרק ולהחליט האם מדובר ברשלנות רפואית בלידה שניתן לתבוע בגינה או שמא לא מדובר ברשלנות שמהווה עילה לתביעה כלשהי.

 

מתי אפשר לתבוע בגין רשלנות רפואית בלידה?

בכדי להחליט האם ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית בלידה יש לבחון את החומר הרפואי אודות הטיפול שעברה היולדת. את החומר הרפואי יבחן גניקולוג  מומחה אשר יכריע האם ההחלטות של הצוות הרפואי שהתקבלו בגין הטיפול באותה האישה במהלך הלידה היו נכונות ומתאימות למצב או שמא, מדובר על החלטות שבגינן נגרם לאישה הנזק המדובר. חוות הדעת של הגניקולוג המומחה באשר לקיומה של רשלנות היא חשובה ומהותית. מעבר לכך, אם מגלים שהייתה רשלנות, יש לבדוק את אותה רשלנות גרמה לנזק. במידה ולא נגרם נזק, הרי שלא יינתן פיצוי ולא כדאי להגיש תביעה. חשוב מאוד להוכיח קשר סיבתי ברור בין הרשלנות הרפואית לבין הנזקים שנגרמו ליולדת או לעובר.

 

כיצד מוכיחים רשלנות בלידה?

בכדי להוכיח רשלנות בלידה בצורה הטובה ביותר, אם יש עילה לתביעה, חשוב מאוד לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום. תביעות רשלנות רפואית נסמכת על  מסמכים רפואיים וחשוב מאוד שעורך הדין יהיה מנוסה בתחום ובעל יכולת להוכיח באופן מובהק במהלך התביעה את הקשר הסיבתי שבין הנזק שנגרם לאישה או לתינוק במהלך הלידה לבין ההחלטות שהתקבלו לגבי הטיפול באישה במהלך הלידה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן