מובייל לתינוקות – האם זה באמת מרגיע אותם?

אין עוררין על כך כי כל אדם בכל גיל צריך תעסוקה והיא יכולה להיות כל דבר – החל מצעצועים וכלה בעבודות בית. מובייל הינו צעצוע שמעסיק תינוקות ממש כמו אמצעי תעסוקה אחרים שמיועדים לגדולים יותר. בשל העובדה כי תינוקות קטנים אינם יודעים לשלוט באופן מלא על הידיים ואינם מצליחים לשחק באמצעות הידיים יש צורך להמציא עבורם צעצועים שיעסיקו אותם מבלי שיצטרכו להשתמש בידיים.

אחד מה הוא כאמור, המובייל. מובייל לתינוקות מופעל על ידי ההורים או כל אחד אחר והתינוק נהנה מלהסתכל על המובייל בעת פעולתו.

למה המובייל מרגיע את התינוקות?

תינוקות צעירים מורגלים עדיין מרחם אימם לקולות רגועים ושקטים ועל כן הם נרגעים בכל פעם בה מושמעים להם צלילים מהסוג הזה. בתיבת הנגינה של המובייל מותקנות מנגינות מיוחדות שמתאימות לפעוטות וכאלה שהוכח כי הם אוהבים. והמנגינות הללו בשילוב הדמויות המרקדות שמסתובבות להם סמוך לעיניים ולוכדות את תשומת ליבם, גורמים להם לשכוח מהבכי ולהיכנס למין 'מוד' של רוגע ונינוחות ולעיתים קרובות אף מסייעים להם להירדם.

אילו סוגי מוביילים קיימים כיום?

ישנם סוגים רבים של מוביילים לתינוקות. הרוב המוחלט של המוביילים, מיועדים לתלייה על העריסה או על מיטת התינוק. מובייל שמתאים לעריסה יהיה בעל מבנה גדול, עם תיבת נגינה שמתברגת על דופן העריסה. מתיבת הנגינה יוצא מוט מתעגל שצריך להיות מכוון כלפי פנים העריסה, ומהמוט הזה משתלשלים דמויות רכות, בעלי חיים, צורות, בובות וכן הלאה.

בעת הפעלת תיבת הנגינה, מסתובבות הדמויות ומושכות את עיניו של הפעוט אשר נהנה לעקוב אחריהן. מלבד מוביילים לעריסות קיימים גם סוגים נוספים שמיועדים לתלייה על עגלת התינוק, על סלקל, על נדנדה או טרמפולינה, ועוד.

> מגוון צעצועים איכותיים לתינוקות ניתן למצוא באתר https://www.iamtoys.co.il!

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן