רשלנות רפואית ביהדות – כיצד מתמודדים עם זה

אחד הנושאים הבוערים והחמים ביותר בתחום של עולם המשפט כיום, הוא תחום של רשלנות רפואית. לא מעט עורכי דין מתעסקים בזה, הן בגלל הגידול בכמות הפניות מצד לקוחות שונים, הן בגלל עלייה ניכרת בכמות המקרים, אשר בהם יש חשד לטיפול רשלני מצד הרופא או הצוות הרפואי. 

רשלנות רפואית מוגדרת כטיפול שנעשה באופן לא סביר על ידי הרופא, כלומר טיפול שנעשה לא על פי מה שמצופה ממנו במבחן הסבירות, ועקב כך נגרם נזק למטופל. חשוב להבהיר, על מנת להוכיח שהטיפול היה רשלני, יש להוכיח דרך מומחים בתחום שהטיפול אמור היה להתבצע בצורה אחרת. 

מצד שני, זה לא מספיק להוכיח שהטיפול היה רשלני. על מנת לקבל פיצוי עקב סוג כזה של טיפול, הרי שיש להוכיח נזק וקשר לטיפול. כלומר, יש להוכיח שנגרם למטופל נזק והוא נגרם באופן ישיר או עקיף בגלל הטיפול. אם לא מצליחים להוכיח נזק, הרי שזה עלול שלא להספיק, כפי שאם מוכיחים נזק אך בלי קשר לטיפול, אז זה לא יספיק בשביל להוכיח רשלנות. 

מה הקשר בין רשלנות רפואית ליהדות 

באופן לא מפתיע, הרבה מאוד ספרי מקורות עוסקים בנושא של רשלנות רפואית ובהקשר של ההלכה לנושא (קראו דיונים בנושא מתוך פורום רשלנות רפואית). ישנם לא מעט מקרים בהם מטופלים נעזרים בעורכי דין אך מתייעצים גם עם אנשי דת קרובים אליהם, בשביל להחליט האם נכון להגיש תביעת נזיקין עקב טיפול כזה או אחר. 

ההסבר הוא, שיש מקרים בהם התביעה יכולה לפגוע בפרנסתו של רופא, יש מקרים בהם תבוא סליחה ומחילה, ויש מקרים בהם נשאלת השאלה מה הדרך הנכונה לטפל במקרה על פי היהדות. על כן, לא בהכרח הדרך הנכונה היא להגיש תביעה. 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן