עיסוי לתינוקות – האם זה בכלל מומלץ?

כשתינוק מגיח לראשונה לאוויר העולם, הוא נכנס אל עולם חדש וכלל לא מוכר במיוחד לאחר 9 חודשים בהם הוא שהה ברחם של אימו. בכל אותם חודשים התינוק קיבל באופן קבוע את התזונה, חום וההגנה שלהם הוא זקוק כדי להתפתח ולגדול כך שחשיפה ראשונית אל העולם האמיתי מלווה בבלבול, חוסר בטחון ופחד.

משום כך על ההורים של התינוק להעניק לו את החום והאהבה שהוא מחפש, ולעטוף אותו (באופן פיזי וגם מילולי) כל העת כדי שירגיש בטוח ומוגן. בין החושים הראשונים אותם התינוק מפתח הינו תחושת המגע, וכאשר הוא מרגיש את המגע המנחם של הוריו הוא נרגע מיד ואי השקט בו הוא נתון נעלם תוך מספר רגעים.

עיסוי לתינוקות עונה על הצורך של התינוק להרגיש מוגן ובטוח, ולכן מומלץ לכל הורה לאמץ את הפעולה הזו לפחות פעם אחת ביום.

מהן ההשפעות של פעולות העיסוי על התינוק

  • השפעות רגשיות – מהרגע שהתינוק נולד, הוא מפתח רגש עמוק וחזק אל הדמות שנמצאת לידו ומטפלת בו ביום ובלילה. פעולת העיסוי מחזקת את הקשר החשוב הזה, ובונה מערכת יחסית אוהבת והדדית בין התינוק להורה.
  • השפעות בריאותיות – פעולות העיסוי מעודדות את הזרמת הדם בגוף התינוק, כך שבאופן טבעי מופרשים הורמונים מרגיעים וחיוניים אחרים המשפיעים על בריאות התינוק, כמו לדוגמה הקלה בכאבי בטן כתוצאה מהתפתחות של מערכת העיכול.
  • השפעות התפתחותיות – העיסוי משפר באופן ניכר את גמישותו של התינוק, דבר התורם להתפתחות הגופנית והמוטורית שלו.

היכן ניתן ללמוד עיסוי תינוקות

כדי להעניק לתינוק את העיסוי המתאים והטוב ביותר, חשוב להבין קודם כל כיצד יש לבצע את פעולות העיסוי בצורה נכונה. באמצעות קורס מקצועי הנלמד במכוני יוגה ברחבי הארץ ניתן ללמוד את הטכניקה, ולהתחיל בשגרת עיסוי יומיומית קבועה לתינוק המתוק.

קראי גם: קורס יוגה לתינוקות

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן