עורך דין מעצרים

כל אחד עלול למצוא את עצמו במעצר משטרתי, דבר שכמובן מצריך את סיועו של עורך דין מעצרים. חשוב להבין כי שלילת חירותו של אדם, אפילו אם מדובר על זמן קצר בלבד, הינה מעשה שחייבת להתבצע בצורה זהירה ומחושבת. מערכת המשפט אינה מתירה את שלילת חירותו של אדם, ללא בחינה מדוקדקת של הנסיבות. לכן יש צורך להיעזר בעורך דין מקצועי שמתמחה בתחום ובעל ניסיון רב שנים בתחום הפלילי, על מנת להבטיח לעצמכם את הייצוג המקצועי והאיכותי ביותר. רק עורך דין מסוג זה יוכל להילחם למען חירותכם בצורה היעילה ביותר, תוך כדי שימוש בכל השיטות העומדות לרשותו. בכל מקרה, חשוב לא לעבור את התהליך בצורה עצמאית, היות וללא ייצוג מתאים כל אחד עלול להפליל את עצמו ובכך לסבך עוד יותר את המצב.

 

עורך דין מעצרים – מה חשוב לדעת בתחום?

קודם כל, חשוב להיות מודעים לעובדה כי ישנם סוגים שונים של מעצרים בהליך הפלילי, כך שלכל סוג יש את ההשלכות שלו. למשל, כאשר מדובר על "מעצר ימים", מדובר למעשה על מעצר הנועד לאפשר לחוקרים להמשיך בהליך החקירה ללא הפרעה וללא חשש כי החשוד ישבש את החקירה או את הראיות. מדובר על מעצר אשר מתארך מיום ליום, בהתאם לצרכי החקירה ותחת ביקורת משפטית הולמת. חשוב לדעת כי רק קצין חקירות רשאי להורות על מעצר ימים, ללא שום צורך בצו שופט. עם זאת, עליו להביא את החשוד לדיון בבית משפט השלום תוך 24 שעות מרגע המעצר. מטרת הדיון היא להחליט האם ישנו צורך להחזיק את החשוד במעצר, או שניתן לשחרר אותו לחלופת מעצר הולמת. במידה וישנה נחיצות, ייקבע דיון נוסף בנושא. בצורה כזו ניתן להאריך את מעצר הימים עד לתקופה של 30 יום.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן