הבטן כואבת? אולי יש לכם אבנים בכליות

כאשר אדם סובל מכאבי בטן יכולות לזה סיבות שונות ומגוונות החל מבעיות עיכול, רגישות למזון, וירוס, דלקת בדרכי השתן, דלקת תוספתן ועוד. לכל בעיה יש תסמינים כאשר לפעמים יש תסמינים זהים בחלק מהבעיות ולכן לעיתים יש קושי באבחון כמו למשל כאשר יש אבנים בכליות.

אבנים בכליות, מה זה בדיוק

הכליות הן חלק ממערכת השתן ותפקידן בין היתר לסנן ולפנות את הדם מרעלים שונים, לאזן את משק המים והמלחים בגוף ויש להן גם חלק בייצור של הורמונים הקשורים ללחץ דם ויסות כדוריות דם אדומות ועוד. מלחים ומינרלים אשר אמורים להיות מופרשים באמצעות השתן אל מחוץ לגוף יכולים להתגבש וליצור אבנים בכליות, זה יכול להיות אבן אחת בודדה או מספר אבנים, האבן יכולה להיות קטנטנה ביותר, בגודל של גרגר ועד לאבן בגודל של מספר סנטימטרים וכל עוד היא נמצאת בחלל הכליה לרוב האדם לא ידע זאת משום שהוא לא יחוש דבר ולא יהיו לו תסמינים.

אז איך יודעים שיש אבנים בכליות?

השאלה הגדולה איך יודעים שיש אבנים בכליות ? סביר להניח שתרגישו ובנוסף כאשר האבנים נודדות לתוך צינורית השתן עלולה להיווצר חסימה אשר תגרום לכאב ועלולה אף לגרום לפגיעה בתפקודי הכליה מה שעלול להתפתח לזיהומים שיכולים לסכן חיים. בין התסמינים אפשר למצוא:

  • כאב בטן חזק, לרוב כאב חד ופתאומי המגיע מאזור המותן מתחת לצלעות.
  • חום, במידה ומתפתחת דלקת.
  • בחילה או הקאה.
  • שתן עכור.

כדי לוודא שאכן מדובר באבנים בכליות יש לעשות בדיקה פיסית על ידי רופא מומחה לכליות ניר קליינמן , אשר בין היתר מתשאל את האדם על הרקע האישי והמשפחתי, בדיקת שתן אשר מטרתה לאתר דם או גבישים, צילום רנטגן או סריקה של אולטרסאונד אשר לרוב יספקו תשובה האם אכן מדובר באבנים בכליות אז יינתן טיפול מותאם למצב.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן