טיפולי פוריות: כמה עולה לעשות ילדים?

נשים יחידניות וזוגות שמעוניינים להתחיל טיפולי פוריות למטרת הולדת ילד שואלים את עצמם מהו אותו סכום אותו הם צריכים בכדי לעבור טיפולים אלו והאם קיימת השתתפות כלשהי מטעם משרד הבריאות הביטוחים הפרטיים? במאמר זה נספק לכם את התשובות על קצה המזלג.

טיפולי פוריות – מה הם כוללים?

הליך מחזור פוריות יכול לכלול פעולות רבות, ביניהן הגברת ביוץ (פעמים גם השבחה של הזרע), באמצעות תרופות, שאיבה של ביציות, הפריה של ביציות, החזרת הביציות לרחם, הזרקת הורמונים באופן יומיומי ועוד. כל אלו מחייבים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ויקרות, שעות עבודה רבות במעבדה והוצאה לא קטנה על תרופות שונות. מכיוון שרוב הנשים עוברות יותר ממחזור טיפול אחד של IVF, וחלקן מחליפות רופאים או פונות השלב מסוים למרפאה פרטית וזאת על מנת לשפר את סיכויי הכניסה להיריון, העלויות הופכות אף גבוהות יותר. בנוסף, במקרים בהם אישה זקוקה לתרומת ביצית, העלות גבוהה יותר.

כמה עולים טיפולי פוריות – סל הבריאות

סל הבריאות הממלכתי מספק מימון מלא של הפריה מלאכותית. המימון כולל טיפולים הורמונליים והשבחת זרע למטרת הולדת ילד ראשון וילד שני לזוגות להם אין ילדים ולנשים יחידניות אשר מעוניינות להקים משפחה. אבחון גנטי PGD גם כלול בסל הבריאות וזאת בהתאם לתנאים. כמו כן יש השתתפות עצמית של 213 ₪ בתרופת פרגונל ואילו משרד הבריאות משתתף ב – 194 ₪ , השתתפות עצמית של 35 ₪ לרבעון למטרת ביקור במרפאות חוץ למטרת טיפולי פוריות ועוד. ישראל נחשבת כאחת המדינות המעודדות ילודה.

מסלולי ביטוח משלים בקופות החולים 

חשוב לדעת שתרומת ביצית למטרת טיפולי פוריות אינה נכללת בסל בריאות ממלכתי, אך חלק ממסלולי הביטוחים המשלימים, משתתפים בהוצאות (סכום הזכאות המקסימאלי הינו כ – 75% מההוצאה בכללית מושלם פלטיניום וגם במכבי שלי, מאוחדת שיא ולאומית זהב יש סכומי זכאות והחזר על תרומת ביצית). כל ביטוח משלים של קופת חולים והמסלול שלו ולכן חשוב לבדוק בטרם מתחילים טיפולי פוריות מהן הזכויות וההחזרים שלכם בקופה אליה אתם משתייכים. בנוסף, באם יש לכם ביטוח בריאות פרטי הכולל טיפולי פוריות, תוכלו ליהנות גם כאן מהחזר או השתתפות.

למידע נוסף ד"ר איליה בורד מומחה פוריות

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן