אוהבת עיצוב? טיפים חשובים לעיצוב הבית

עיצוב הבית הוא חלק מרכזי בחיינו. אנחנו מקדישים הרבה זמן ומאמץ כדי לגרום לבית שלנו להיות מעוצב ונעים באופן שאנחנו אוהבים ומרגישים טוב איתו. אך תהליך עיצוב הבית יכול להיות מאוד מורכב, יש הרבה שיקולים שצריך לעשות כשאנו מעצבים את הבית שלנו.

מה לשלב עם מה? היכן למקם את הספה, איזה כריות נוי כדאי לשלב בסלון, איך לשלב בין עיצוב חלל המגורים לעיצוב החדרים? ואילו פסלים מיוחדים לבית מומלץ לרכוש.

יש כאלה שיקחו מעצב או מעצבת פנים על מנת שיעזרו להם לעצב את הבית ויש כאלה שאוהבים לעשות את זה בעצמם ורואים בעיצוב הבית בעצמם אתגר וחוויה. בשבילם יש לנו כמה טיפים לעיצוב הבית:

הטיפים שלנו לעיצוב הבית

לא לקנות הרבה דברים לבית לפני שהחלטתם סופית על הקו העיצובי – חשיבה על הקו העיצובי של הבית היא אתגר רציני ויכול לקחת זמן. היו סבלניים והתאפקו. אם תרכשו הרבה מוצרים וחפצים לבית לפני שהחלטתם על אופי העיצוב של הבית תמצאו את עצמכם אם חפצים, רהיטים ואלמנטים לבית שאין ביניהם ממש קשר ושלא יתאימו בסופו של דבר לסוג העיצוב שהחלטתם שאיתו אתם הולכים.

התחשבו בגודל של הבית כשאתם קונים רהיטים – גם אם ממש אהבתם את המזנון המאסיבי מעץ מלא, אם יש לכם סלון קטן זה פשוט לא יתאים. צריך שיהיה לכם נוח להסתובב בבית, שהבית ירגיש מאוורר ולא צפוף ורהיטים גדולים בבית קטן רק יקטינו אותו עוד יותר. לפני שאתם הולכים לחנות לבחור רהיטים, תמדדו את המידות של הסלון והחדרים וקחו אתכם מטר כדי לוודא שגודל הרהיטים יתאים לכם.

חשבו על השילוב של הצבעים – אם אתם מעוניינים לשלב חפצי נוי עם הרהיטים הקיימים בבית, עליכם להתחשב בצבע הרהיטים, צבע התמונות ועוד אלמנטים בבית. אם למשל תרצו לשלב כריות נוי בסלון, עדיף שלא יהיו באותו הצבע של הסלון, על מנת שיוסיפו עיניין, אך שגם לא יהיו בצבע מנותק שלא קיים בעוד אלמנטים בבית. כריות נוי בצבע דומה לדוגמה לזה שקיים בתמונה שנמצאת ליד הסלון, תהיה רעיון מעולה משום שיהיה הקשר והשלמה בין הצבעים.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן