איך מחליפים מיתרים לגיטרה אקוסטית

חשוב מאוד לדעת כיצד להחליף מיתרים בגיטרה אקוסטית, לא תמיד תוכלו להיעזר באדם כזה או אחר שיבצע את החלפת המיתרים עבורכם. ישנן חנויות כמו זו שבקישור הזה שיסייעו לכם להחליף את המיתרים במידה ורכשתם את הגיטרה דרכם, ויש כאלה שיסייעו לכם להחליף את המיתרים בגיטרה האקוסטית שלכם בתמורה לתשלום סמלי. אך לא משנה איך תסתכלו על זה – חשוב מאוד שתדעו כיצד להחליף את המיתרים בגיטרה שלכם באופן עצמאי, ללא תלות באף אדם או איש מקצוע כזה או אחר. כך תמיד תוכלו לנגן, ולא תצטרכו להפסיק לנגן רק בגלל שאינכם יודעים כיצד להחליף מיתרים בגיטרה.

איך מחליפים מיתרים לגיטרה אקוסטית?

השלב הראשון כאשר ניגשים להחליף מיתרים בגיטרה אקוסטית זה להבין איזה סוג של מיתר הולך לאיזה מקום. ככל שתכינו לכם את השטח בצורה טובה יותר, כך תוכלו לבצע את החלפת המיתרים בצורה מהירה יותר. את מיתרי הגיטרה מסדרים באופן הבא: מי – לה – רה – סול – סי – מי. אל תשכחו לבצע הכנה מקדימה זה יהפוך את ההחלפה כולה לפשוטה הרבה יותר.

כעת אתם מגיעים לשלב שבו אתם צריכים להחליף באופן פיזי את המיתרים בגיטרה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת זה להסיר מיתר אחד ולהחליף אותו באופן ישיר במיתר החדש. ניתן גם להסיר את כל המיתרים ורק לאחר מכן להתקין את המיתרים החדשים (ראו דוגמא כאן), אך הדרך הזאת תהיה הרבה פחות נוחה עבורכם והיא עשויה לפגוע בצוואר הגיטרה. כך שהדרך של הסרה והחלפה אחד באחד זוהי הדרך הטובה ביותר לבצע החלפה של מיתרים בגיטרה אקוסטית.

עוד דגש שחשוב מאוד שתדעו – אל תנסו לחתוך את המיתרים בעזרת מספריים, זה עשוי לפגוע בהם ויהיה לכם קשה עד כמעט בלתי אפשרי לבצע את החלפת המיתרים כולם. בכל חנות של כלי עבודה תוכלו למצוא קאטר שיסייע לכם לחתוך את המיתרים. חשוב מאוד שתוודאו מבעוד מועד כי הקאטר יסייע לכם להחליף את המיתרים ולא יסבך אתכם עוד יותר. אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר כאשר זה מגיע להחלפת המיתרים בגיטרה האקוסטית שלכם.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן