איך להתגרש יפה – המדריך המלא

גירושין הן לרוב טקס שמלווה בהרבה מאוד אמוציות. ואם כי יש מקרים נדירים בהם הצדדים מתגרשים מתוך הסכמה הדדית והבנה מוחלטת ואפילו, ממשיכים להיות ידידים לאחר מכן, אבל עם יד על הלב, זה נדיר. 

ברוב המקרים הגירושין נעשים באווירה עכורה, צעקות, משפטים וכמו שאומר הפתגם "במריבה שני הצדדים מפסידים", בגירושין, המשפט הזה מקבל צורה חיה. כאשר יש ילדים באמצע זה גורם להם משברים עמוקים וחסכים שקשה אחר כך לצאת מהם. 

אז איך אפשר לעבור את התהליך בצורה חלקה יותר? עדינה יותר? ופשוט להמשיך הלאה במסלול החיים ככל שניתן? המשיכו לקרוא כדי לדעת על גירושין בהסכמה באתר של עו"ד יונית גזל.

איך להתגרש יפה?

המפתח היחיד שאתם צריכים כדי לנהל את התהליך בצורה מבוגרת ואחראית, להתנהג כמו זוג מבוגרים ולא ילדים, היא לנהל את הרגשות שלכם ואם יש צורך, למנות מישהו שיעזור לכם לנהל את הרגשות שלכם. 

מה זה אומר לנהל את הרגשות? מטבע הדברים, תהליך של גירושין הוא כואב מאוד. מדובר בדברים שהכי יקרים לאדם והם נלקחים ממנו, בנוסף, בדרך כלל זהו סיומו של פרק קשה בחיים והכל מתנקז לתוך הימים הללו של הליך הגירושין ונושאי משמורת משותפת ומזונות של הילדים. 

בשביל לעבור את זה טוב מבחינה רגשית, עליכם לנהל את הרגשות שלכם, להבין מה אתם מפסידים אם אתם נכנסים למריבות אין סופיות, כיצד המריבות הללו ישפיעו על החיים שלכם? מה הם יגידו עליכם כבני אדם? איך הילדים שלכם יתייחסו לזה? האם הם לא יפגעו מזה? 

תוכלו לראות את זה בצורה ברורה יותר אם תעשו רשימה. רק אחרי שתפנימו את גודל הנזק שעלול לקרות אם תגררו למלחמה, יהיה לכם מעצור מספיק חזק לנהל את הדברים מהשכל ולא מהרגשות.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן