איך להתמודד עם נשירת שיער?

כל התעסקות שלך עם השיער משאירה שובל של שערות על כף היד שלך. ושלא נדבר על הרצפה והשטיח, הבית פשוט מלא בשערות שלך ואת כבר ממש מתוסכלת. נשירה יכולה להיגרם מכל מיני סיבות, שינויים הורמונליים, לחץ ותזונה לא מאוזנת הן רק חלק מהסיבות. האם יש דרך להתמודד עם זה? האם יש דרך למנוע את הנשירה?  

טיפים שימושיים להפחתה ומניעת נשירת שיער

ישנן מספר דרכים באמצעותן ניתן להתמודד עם נשירת השיער:

  • שמירה על השיער וטיפול מתאים- הדרך בה אנו מתנהגות אל השיער שלנו היא זו שתקבע אם תהיה לנו נשירה או לא. דוגמאות לטיפול ראוי בשיער- לאחר חפיפה לייבש את הראש עם המגבת בטפיחות קלות ולא בניגוב אגרסיבי. להפחית למינימום את השימוש במחליק או בפן שעלולים לפגוע בסיב השערה או לתלוש שיערות רבות, להימנע מעשיית קוקו מתוח מידי וכדומה. במידת הצורך ניתן למצוא טיפול לנשירת שיער אצל נשים יעיל ובטוח.
  • שמירה על תזונה מאוזנת ועשירה- על מנת למנוע את הנשירה יש להקפיד על תזונה בריאה- ירקות, פירות, דגנים מלאים וחלבונים טובים השומרים על הגוף שלנו בריא ומאוזן ובאופן דומה גם על השיער שלנו. 
  • מחסור בברזל, חומצה פולית וויטמינם B12 – בדיקת דם פשוטה יכולה לבדוק אם את סובלת ממחסור בנתונים אלה. במידה ואכן יש חוסר הדבר יכול להסביר את הנשירה המוגברת  וניתן ליטול כדורים שישלימו את החוסרים ויפחיתו את הנשירה. 
  • הימנעות ממצבי לחץ- מצבי לחץ וטראומות שעברת עלולים להגביר את הנשירה. במידה ועברת אירוע טראומתי, ולאחר כמה חודשים התחילה לך נשירה ככל הנראה זה קשור לאירוע. לגוף לקח זמן לעבד את מה שחווית והנשירה הופיעה מאוחר יותר. בכל אופן במידה וזה המצב הנשירה כגל הנראה תיעלם מעצמה בהמשך ואין מה להילחץ.

כפי שראית, ישנן דרכים בהן ניתן לנסות ולהתגבר על הנשירה. במידה והטיפים לא מועילים ואת מאבדת יותר מ100 שערות ביום נסי להשתמש בטיפול או תכשיר נגד נשירת שיער מאתר FAGEN. במקרים חמורים כדאי ורצוי לפנות לגורם מקצועי לבירור.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן