כל כמה זמן צריך ללכת לשיננית?

ההמלצה של רופאי השיניים היא להגיע אליהם וגם אל השיננית באופן תדיר כדי לבדוק את מצב הפה.

ביקור אצל השיננית

ההנחיה של רופאי השיניים היא לבקר ולעשות טיפול שיננית אחת לשישה חודשים. לביקור זה יש כמה מטרות, ניקוי האבן שהצטברה על כל השיניים באמצעות מכשור ייעודי הקיים בכל מרפאה, הלבנה של השיניים באמצעות חומר שנמרח על השיניים לפרק זמן קצר. בנוסף לכך, במהלך הניקוי מוציאה השיננית שאריות של מזון שנותרו בין שיניו של המטופל, כיוון שהיה קשה להוציא אותם בצחצוח רגיל.

השיננית בוחנת את מצב השיניים ובמקרים רבים היא מגלה תוך כדי התהליך בעייתיות במיקומים ספציפיים שאולי יהיה צורך לבצע בשיניים הללו סתימות או טיפולי שורש ולכן היא מפנה את המטופל לרופא השיניים. בנוסף לכך היא יכולה לאבחן את תחילתה של מחלת חניכיים ולכן גם במקרה זה הרופא המטפל יבחן זאת באופן מקצועי וימליץ ללקוח על דרכי הפעולה כדי שלא יסבול ממחלת חניכיים בהמשך.

קיימים אוכלוסיות ספציפיות שההנחיה לגביהם היא להגיע לעיתים תכופות יותר לשיננית לצורך ניקוי אבנית, אחת לשלושה או ארבעה חודשים. מדובר בלקוחות שביצעו שיקום של הפה ויש להם שתלים דנטליים או לחילופין מי שחולה בסוכרת, מי שמעשן ושותה הרבה קפה או קולה כיוון שהמשקאות הללו מותירים את סימניהם על השיניים והן הופכות לכהות או צהובות.

אחד מתפקידיה של השיננית הוא גם להעניק ללקוחות ייעוץ והכוונה על הדרך הנכונה לניקיון השיניים באמצעות מברשת שיניים רגילה, מברשת שיניים חשמלית, חוטים דנטליים או מחטים מפלסטיק המבצעים את הפעולות היום יומיות הנדרשות. פעמים רבות נוצרות בעיות בשיניים עקב אי צחצוח נכון ולכן ההדרכה המקצועית היא חשובה ביותר.

נראותן של השיניים בפה

שיניים יפות, לבנות ותקינות הן נושא אסתטי מהותי שלקוחות רבים מקפידים עליהן. ההגעה לשיננית בזמנים שנקבעו לכל לקוח יוצרת שיניים בצבען הטבעי, הפרדה בין השיניים ללא שאריות מזון ביניהן. פעולה זו גם מונעת את הימצאותו של ריח רע הנודף מהפה, נושא שהוא מאד לא נעים כשנמצאים עם אנשים נוספים.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן