השתלות חניכיים – באילו מקרים

השתלה היא טכניקה המשמשת בתחום השיניים לתיקון ושיקום שיניים וכן לטיפולי חניכיים. זה מכונה גם "השתלת חניכיים". השתלות חניכיים – נסביר באילו מקרים צריך ולמה. 

השתלות חניכיים, מה בדיוק עושים

השתלת חניכיים היא הליך הכולל הוצאת החניכיים משן ואז הצמדתם לשן אחרת, בדרך כלל סמוכה. זה מאפשר שיקום של שן פגומה ללא צורך בהחלפתה במלאכותית. ההליך יכול להתרחש בצד האחורי או הקדמי של הפה. תלוי אם הנזק נעשה בצד האחורי או הקדמי של הפה שצריך לתקן.

נזכור כי מחלות חניכיים נגרמות על ידי חיידקים ופטריות. ישנם סוגים רבים של מחלות חניכיים, אך את רובן ניתן לרפא בעזרת טיפול נכון והיגיינה. אם הנזק חמור, השתלות חניכיים תוכלנה לעזור. 

מחלת חניכיים היא בעיה שכיחה שמשפיעה על רוב האנשים. זה נגרם על ידי חיידק בשם Streptococcus mutans. ניתן למצוא אותו בפה, בלשון ובגרון. ישנם סוגים שונים של מחלות חניכיים נוספות. אם המחלה גרמה לנזק קשה, ניתן לשקול השתלה. 

הגורם השכיח ביותר למחלות חניכיים הוא רובד, הנוצר על פני השיניים והחניכיים. כאשר הרובד הזה מתפרק, הוא יכול להיווצר לחתיכות קטנות וקשות הנקראות אבנית. זה יכול להיצמד למשטחים אחרים בפה ולגרום לנזק רב יותר.

קראו על השתלת עצם בחניכיים >>>

במצב שמסתבך, מחלת חניכיים היא מצב בריאותי חמור המשפיע על הפה והגרון. זוהי אחת הסיבות הנפוצות ביותר לאובדן שיניים, שעלול להוביל לבעיות חמורות כמו סרטן הפה. לכן, השתלת חניכיים היא טכניקה שניתן להשתמש בה כדי לשפר את חוזק ומראה השיניים. זה כרוך בשימוש בחומר מיוחד הנקרא חומר שתל. חומר זה תוכנן במיוחד להשתלת חניכיים.

השתלת חניכיים היא טכניקה המשמשת בתחום הכירורגיה הפלסטית. השתלת חניכיים משמשת לתיקון רקמות פגומות וצלקות וכל לריפוי חניכיים פגומות. השתלת חניכיים היא תהליך המשלב שני חומרים שונים או יותר ליצירת חומר חדש. הוא משתמש בתגובות הכימיות של שני החומרים כדי ליצור חומר חדש.

ככלל, השתלה היא תהליך הכולל העברת רקמה מחלק אחד של הגוף לאחר. השתלת חניכיים היא הליך המשמש לתיקון שיניים שבורות או פגומות. מדובר בהחדרת שתל של החניכיים לאזור הפגוע ולאחר מכן שימוש בכלים דנטליים מיוחדים על מנת להשלים את הרווחים בין השיניים.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן