מה זה טופס 211?

עובד שנפגע בתאונת עבודה ורוצה לקבל את הפיצויים המגיעים לו, עליו למלא טופס 211 – טופס תביעת תאונות עבודה, אל טופס זה יש לצרף גם טופס דיווח של המעביד – טופס בל 250, חתום בידי המעסיק, המיועד לטיפול רפואי ראשוני, יחד עם כל המסמכים והניירת הרפואיים של הנפגע. זהו בעצם השלב הראשון והחשוב ביותר בהגשת התביעה לביטוח לאומי.

טופס תאונות עבודה

כל עובד שכיר המבוטח במוסד לביטוח לאומי, שחווה תאונת עבודה, הן אם מדובר בפגיעה פיזית והן בפגיעה נפשית, זכאי העובד לקבל דמי פגיעה – פיצויים למשך תקופה של 13 שבועות – 91 יום על איבוד כושר עבודה.

בכדי לקבל את דמי הפגיעה יש למלא טופס 211 ביטוח לאומי ולמלא את כל הפרטים המדויקים. את הפרטים יש למלא במדויק – פרטי התאונה, מיקום המקרה, נסיבות האירוע ומצבו הרפואי העכשווי של העובד. על המסמך צריכים העובד והמעסיק לחתום.

יש לציין כי הטופס אינו מהווה הכרה של המוסד לביטוח לאומי בפגיעה כתאונת עבודה. אלא יש לשלוח את הטופס ובמידה והוא יתקבל, יישלח אישור רשמי של הביטוח לאומי על הכרה בפגיעה זו כתאונת עבודה.

מטרת הטופס

הטופס נועד בכדי להציג בפני הביטוח לאומי את כל פרטי התאונה, הפגיעה, הבעיה הרפואית. כמו כן, היא מהווה אישור של המעסיק שהעובד אכן היה מועסק אצלו בתקופה זו של התאונה והוא נפגע במהלך תאונת עבודה במהלך עבודתו.

כאמור, חשוב מאוד להקפיד במילוי הטופס על כל הפרטים הכלולים בו. זה כולל את פירוט מקרי התאונה – המיקום, הנסיבות, התאריך, השעה, אבחנה רפואית ופרטי קופת חולים. יש לצרף גם תעודה רפואית חתום בידי הרופא הבודק המהווה אישור מחלה בעקבות תאונת עבודה.

> אולי יעניין אתכם גם ביטוח לאומי תאונת עבודה 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן