איך להתאים את הפילטר הנכון לאקווריום דגים?

פילטר מתאים לאקווריום שלכם, יכול להקל משמעותית על עבודת התחזוקה והניקיון של המיכל וגם לשפר את איכות החיים של בעלי חיים וצמחים במים.

אבל איך בוחרים את הפילטר המתאים?

השפעת הפילטר המתאים לאקווריום שלכם:

תפקידו העיקרי של פילטר לאקווריום הוא לשמור על ניקיון המים, כדי להגן על איכות החיים של הדגים. דגים מפרישים צואה ושתן בתוך המים בשונה מחתולים אשר עושים צרכים בשירותים לחתולים, האוכל שלהם נוטה להתפורר ולהצטבר בתוך המיכל, ירוקת נוטה לצמוח על קירות המיכל ומשום כל הסיבות האלה, פילטר איכותי הוא פשוט חובה.

הפילטר מסנן את הלכלוך מתוך המים, אבל גם יכול לנקות, לחטא ולחסל חומרים מזיקים שמצטברים בתוך המים, כדי ליצור סינון ביולוגי.

תפקיד נוסף של הפילטר הוא אסתטי לחלוטין – הוא מנקה את המים ומשאיר אותם צלולים, כדי שאתם תוכלו להנות מהמראה של מים שקופים ונקיים, בתוכם שוחים דגים בריאים ומטופחים.

מה לבדוק לפני שקונים פילטר לאקווריום?

פרמטרים שונים משפיעים על בחירת הפילטר המתאים לאקווריום שלכם:

  • נפח המיכל
  • סוגי הדגים, בעלי החיים והצמחים שחיים במיכל
  • מספר הדגים המתוכנן לשהות בתוך המיכל
  • סוג המזון ותדירות האכלה

ככל שהמיכל יותר גדול, מספר הדגים גדול יותר, כמות המזון גדולה יותר, כך צריך להשתמש בפילטר גדול ואיכותי יותר.

את הפירוט לגבי המידע הזה אפשר למצוא בדרך כלל על האריזות של הפילטרים השונים, כדי להקל עליכם לבחור את הפילטר המתאים, אבל מומלץ כמובן להיוועץ גם במוכר בחנות לגבי הבחירה המתאימה – בתנאי שמדובר על מוכר שמבין בתחום.

לסיכום

בחירת פילטר מתאים לאקווריום שלכם היא חיונית לשמירה על בעלי החיים במיכל. אם אתם צריכים ייעוץ מקצועי לבחירה אופטימלית של פילטר לאקווריום – דברו איתנו ונשמח לעזור > https://www.tiktakpet.co.il/ !

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברים

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

אולי יעניין?

אירוח בקיבוצים

אם אתם מתכוונים לעשות טיול בצפון ואתם מחפשים מקום להתארח בו, יש לא מעט אפשרויות אירוח בצפון. אחת מאפשרויות האירוח שקיימות עבור מי שמגיע לצפון

קרא עוד»
דילוג לתוכן