ההבדל בין איטום גגות רגילים לגגות רעפים

אופן איטום הגגות, אינו דומה לאיטום משטחי עבודה אחרים אותם נרצה לאטום בעת חדירת מים ושאר נוזלים. קיים הבדל בין איטום גגות רגילים לגגות רעפים. הכנת חומרים לאיטום גגות תהיה שונה כמו גם סוג החומר ואיכותו ובעיקר תכונותיו לצרכים מסויימים.

איטום גגות רעפים | איזה חומר מומלץ?

חומר האלסטוטייט הוא יריעה ביטומנית דביקה המוצמדת אל רצפת התשתית, וניתנת לביצוע בהדבקה עצמית וכמובן עם איש מקצוע. היריעה משמשת לצורך הצמדה אל תשתיות רגישות לחום, אשר לא ניתן לרתך אליהן יריעות ביטומניות אחרות. השימוש העיקרי הנעשה ביריעה, הוא בזמן איטום גגות מעל גבי לוחות בידוד או חומרים הרגישים לחום, כגון לוחות בידוד וכדומה.

איטום גגות רגילים | באיזה חומר כדאי להשתמש

כל כך המון חומרים מגוונים קיימים בשוק למטרה זו אך נגע באחד מהם והוא המאסטר קאפ. המאסטר קאפ הוא חומר אטימה על בסיס מים, ומאוד ידידותי לסביבה. החומר מסופק במספר גוונים ומיועד למטרות איטום שונות.

הכירו חומר נוסף > ציפוי פוליאוריאה

מאסטר קאפ מיושם בדרך כלל בהתזה על משטח העבודה הרצוי או בהברשה. הוא בעל כושר הדבקה מעולה למשטחי בטון וחרס כמו גם אסבסט ומתכת ולמשטחים עם חומר ביטומני ישן.

באילו חומרים כדאי להשתמש בסיוד עצמי?

החומר שאותו נרצה לעבודה זו יהיה כמובן הסיד, אך ישנם תחליפי הלבנה רבים לאיטום גגות הבית ובעיקרם, חומרי צבע אקריליים שמהווים שכבת בידוד מפני השמש ומפני רטיבות. חשוב מאוד לבצע הלבנה במספר שכבות ולא להסתפק בשכבת צבע אחת.

לחומרים שתצטרכו, כל אחד לפי מידות הגג שלו ולשם כך כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע שיראה את המקום ויחליט באופן מקצועי יותר על אופן הטיפול במשטח העבודה ובחומר הרצוי ביותר לקבלת תוצאות טובות.

סיוד גג הבית, כדאי לעשות בעצמנו?

התקנה של יריעות ביטומניות וביצוע איטום באמצעות שיטות זיפות אחרות, סיוד גגות היא פעולה קלה לביצוע שאותה אתם יכולים לבצע בעצמכם, אך היינו ממליצים בכל מקרה להיעזר באיש מקצוע הבקיא בנושא. גם את האחריות תקבלו ממנו. זה שווה את ההוצאה.